استاندار قزوین: محدودیت‌های کرونایی در استان با دقت اجرا شود

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت:خوشبختانه وضعیت کرونایی استان بهبود یافته است ولی باید همچنان محدودیت‌های کرونایی در استان با دقت اجرا شود.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در ستاد مقابله با کرونا در استان، افزود: به رغم بهبود وضعیت کرونا در استان هنوز شاهد کشف بیمار مثبت و آلودگی در استان هستیم و حدود ۳۰۰ بیمار بستری در مراکز درمانی داریم بنابراین نباید شرایط را عادی بپنداریم.

وی اضافه کرد: باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به طور جدی در استان اجرا شود و اطلاع رسانی لازم به مردم صورت گیرد تا از تغییر وضعیت کرونایی استان جلوگیری به عمل آید.

استاندار قزوین با تاکید بر برخورد جدی با خاطیان محدودیت‌های مقابله با کرونا در استان، خاطر نشان ساخت: اگر هر صنفی که زیرمجموعه آن خوب عمل نکرد و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکند حتما تعطیل خواهند شد.

جمالی پور گفت: اگر واحدهای صنفی قانون شکنی و بی‌انضباطی کنند، صنوف آلاینده به حساب خواهند آمد و  تا دو ماه باید بسته باشند.

وی با اشاره به کاهش بیماران کرونایی در استان، گفت: این شرایط نشان دهنده این است که عملکرد ستاد و همه مجموعه‌های شهرستانی خوب بوده است ولی نباید از تغییر وضعیت کرونا در استان غافل شد.

استاندار قزوین افزود: خوشبختانه مردم در اجرای طرح، همکاری و همراهی خوبی داشتند و امیدواریم تا سفید شدن وضعیت استان نیز این همکاری‌ها تداوم یابد.

جمالی پور با اشاره به جهش ویروس کرونا در انگلیس، گفت: با توجه به این موضوع انتظار داریم اصناف همکاری بیشتری داشته باشند چون هرگونه غفلت موجب درگیر شدن بخش عظیمی از جامعه می‌شود و خسارت‌های جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

وضعیت کرونا در استان قزوین شکننده است

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در استان قزوین نیز در این جلسه با اشاره به بهبود وضعیت کرونا در استان، گفت: وضعیت این بیماری در استان قزوین بسیار شکننده است و باید محدودیت‌های مقابله با این بیماری را با جدیت پیگیری و اجرا کرد.

منوچهر حبیبی افزود: در شرایط نارنجی فعالیت ادارات به صورت دو سوم نیروها خواهد بود و یک سوم می‌توانند دورکاری داشته باشند.

وی اضافه کرد:در این وضعت، مشاغل درجه یک و دو می‌توانند فعالیت داشته باشند و مشاغل درجه سه و چهار از جمله رستوران‌ها و تالارها همچنان تعطیل هستند.

حبیبی گفت:  در وضعیت نارنجی کلیه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از جمله مناسبت‌ها و نماز جمعه تعطیل است تا زمانی که با همکاری و همراهی مردم به وضعیت زرد و سفید برسیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها