۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۶
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84159622
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار رشت: تمهیدات باید قبل از بارش برف اتخاذ شود

رشت – ایرنا – فرماندار شهرستان رشت گفت: نباید اجازه دهیم که برف بر روی زمین بنشیند بعد برنامه ریزی داشته باشیم بلکه قبل از بروز بحران باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

علی فتح اللهی غروب روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت اظهار داشت: تمامی دستگاه ها باید تمهیدات لازم قبل از بارش برف را اتخاذ کنند و آمادگی لازم را داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: ضروریست تا با برنامه ریزی های لازم و آمادگی در هنگام بارش برف مرحله به مرحله اقدامات لازم را داشته باشیم و اجازه ندهیم که برف همه جا را فرا گیرد و بحرانی ایجاد کند.

فتح اللهی با تاکید بر ضرورت آمادگی همه ماشین آلات دستگاه ها برای مقابله با برف و استفاده از ماشین آلات بخش خصوصی در صورت نیاز اضافه کرد: امکانات ماشین آلات در بخش های مختلف باید به نحو احسن استفاده شود ضمن اینکه مسیرحرکت و نام راننده باید مشخص و برنامه ریزی های لازم در این باره انجام گیرد.

وی با اشاره به حساسیت رشت به عنوان مرکز گیلان خاطر نشان کرد: این شهرستان حساسیت بیشتری نسبت به سایر شهرستان های استان دارد بخش عمده ای از خدمات از رشت به سایر شهرستان ها ارایه می شود لذا نباید اختلالی از جمله بسته شدن راه ها ایجاد شود.

فتح اللهی با بیان اینکه بخشداران در بخش ها مسئولان ستاد بحران در بخش هستند، اضافه کرد: در روستاها نیز همه دهیاران به عنوان مدیریت بحران در روستاها از ظرفیت تراکتورهای روستایی برای برف روبی استفاده کنند.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت صرفه جویی ادارات در مصرف آب، برق و گاز خاطر نشان کرد: البته این صرفه جویی باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

هواشناسی استان گیلان برای روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برای ارتفاعات بارش برف و در جلگه بارش برف و باران را پیش بینی کرده است.

بارش برف سنگین  در سالهای ۸۳، ۸۶ و ۹۸ در گیلان مشکلات عدیده ای را برای مردم بوجود آورد .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها