سرمربی تیم ملی ژیمناستیک: کیخا در قطر می‌تواند سهمیه المپیک بگیرد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی ژیمناستیک گفت: مسابقات جهانی باکو کار ژیمناست ایرانی را سخت کرد اما به موفقیت او در رقابت‌های قطر کاپ اعتماد دارم و امیدوارم بتواند جایگاه خوبی را در آن کسب کند و سهمیه المپیک بگیرد.

«رضا خیرخواه» روز جمعه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا برای این رشته اظهار داشت: شیوع و پاندمی ویروس کرونا در ایران و جهان موجب به هم ریختگی بسیاری از برنامه‌های ورزشی شد و تمرینات را از حالت گروهی به انفرادی تبدیل کرد. تاثیر این ویروس بر ورزش ژیمناستیک در ایران بیش از دیگر رشته‌ها بود. این رشته به نحوی نخستین قربانی کرونا بود زیرا فینال مسابقات جهانی باکو به خاطر شیوع این ویروس کنسل شد و نتایج مقدماتی برای ورزشکاران ایرانی ثبت شد.

وی همچنین با اشاره به شانس «سعیدرضا کیخا» برای حضور در المپیک توکیو افزود: در مسابقات جهانی ملبورن ۲ مدال نقره توسط «سعیدرضا کیخا» و «مهدی احمدکهنی» کسب کردیم و همه منتظر درخشش ورزشکاران در مسابقات باکو بودند که اواخر سال گذشته برگزار شد، اما اتفاقی که رخ داد به ضرر ورزشکاران ما شد زیرا نتایج دور مقدماتی در فینال برای ورزشکار ایرانی محاسبه شد و کیخا با کسب عنوان سومی به کار خود پایان داد. اگر مسابقه فینال برگزار می‌شد کیخا در بدترین حالت مدال نقره کسب می‌کرد و این راه او را برای رسیدن به توکیو هموار می‌کرد اما اکنون صعود وی با اما و اگر همراه است.  

سرمربی تیم ژیمناستیک با اشاره به برگزاری مسابقات قطر کاپ در اسفندماه امسال گفت: مسابقات قطر یکی کی از گزینشی‌های المپیک است و «سعیدرضا کیخا» هم در آن شرکت می‌کند. اگر مسئولان قطری اجازه دهند با تعداد بیشتری شرکت خواهیم کرد اما اگر محدودیت باشد کسانی که شانس صعود به المپیک دارند اعزام می‌شوند. کیخا اگر در قطر بتواند مدال طلا کسب کند به ‌راحتی به المپیک خواهد رسید اما اگر به نقره یا برنز برسد کار وی با اما و اگر همراه خواهد بود. امیدوارم او بتواند بهترین نتیجه لازم را کسب کند زیرا در زمان کرونا تمرکز زیادی بر روی برخی از نقاط ضعف او داشتم و اکنون آمادگی کامل برای مسابقه دارد.

او با اشاره به ‌احتمال برگزاری اردو گروهی نیز افزود: فعلا ورزشکاران از شرایط اردو انفرادی راضی هستند و کادر فنی نیز به دنبال برگزاری اردو گروهی با تعداد ورزشکار کمی هستیم اما واقعیت این است که سلامت ورزشکاران خیلی مهم‌تر از همه این عناوین است.

خیرخواه در ادامه گذری بر برنامه فدراسیون برای پشتوانه‌سازی تیم ملی زد و گفت: با تشکیل تیم جوانان، امیدواریم که در آینده ستاره‌های زیادی به تیم ملی معرفی شوند و دیگر نگران گردش نخبگان در این رشته نیستیم. امیدوارم روند استعدادیابی ادامه داشته باشد تا در نهایت ژیمناستیک ایران به یک قدرت آسیایی و جهانی تبدیل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار ورزش