۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۶
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 84159605
۰ نفر

برچسب‌ها

برف و کولاک اردبیل را در برمی‌گیرد

اردبیل – ایرنا – پیش درآمد بروز هوای سخت زمستانی در استان اردبیل از شامگاه چهارشنبه با بارش برف از شهرستان نیر در غرب شهر اردبیل پدیدار و در ساعت‌های آتی بتدریج این روند اغلب مناطق استان را در بر می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، برونداد تازه‌ترین الگوی تاثیرگذار بر هوای منطقه نشان می‌دهد که یک سردچال چرخندی از فراز دریای سیاه و قفقاز به شمال غرب ایران نفوذ کرده است که اثرهای بارشی و سرمایشی قابل توجهی را بر منطقه خواهد داشت.

با نفوذ هرچه بیشتر این سردچال دامنه ناپایداری‌ها به شکل بارش برف همراه با وزش باد سرد شدید به مرکز و تمام نقاط این استان کشیده می‌شود و پیش‌بینی‌ها از بارش سنگین برف همراه با کولاک در پهنه گسترده‌ای از این استان حکایت دارد.

احتمال اینکه بارش در جلگه گرمسیر مغان در شمال استان اردبیل بویژه از اواخر وقت پنجشنبه به شکل برف باشد، خیلی زیاد است.

مدیریت بحران استان اردبیل با استناد به اطلاعیه هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر ادامه برف و کولاک و سرما تا عصر جمعه از ساکنان این استان خواست تا اوایل هفته آینده از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز کرده و در صورت ضرورت ضمن استفاده از زنجیرچرخ ، تجهیزات کامل زمستانی همراه داشته و به توصیه های راهداران و پلیس راه توجه داشته باشند.

پرهیز از هرگونه کوهنوردی و بیابان‌نوردی ، بازبینی دمای مکان های حساس به سرما و ضدیخ خودروها و آمادگی شهرداری‌ها و راهدارخانه‌ها برای نمک‌پاشی و برفروبی گذرگاه‌های درون و برون شهری از دیگر موارد احتیاطی توصیه شده ، هستند.

در شامگاه چهارشنبه دمای اردبیل صفر درجه و آسمان تمام ابری است و باد با سرعت ۴۵ کیلومتر در ساعت از جانب جنوب شرق می‌وزد.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی از نقاط سردسیر ایران است و هوای بسیار متغیر دارد.     

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها