۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84159595
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش برف موجب کندی تردد در جاده‌های خلخال شد

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم گفت: بارش برف و لغزندگی راه‌های ارتباطی منطقه جنوب استان اردبیل موجب کندی تردد خودروها در این مسیرها شد.

سرهنگ نجات حمزه عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از حاکمیت موج جدیدی از بارندگی در راه‌های ارتباطی و جاده‌ای بین‌شهری منطقه جنوب استان اردبیل بویژه بارش قابل توجه برف در راه‌های ارتباطی خلخال - استان گیلان خبرداد.

او اظهارکرد: به علت لغزندگی جاده همراه داشتن زنجیرچرخ برای خودروهای عبوری از محورهای کوهستانی جنوب استان الزامی است.

فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم با توصیه به مردم برای پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری تا زمان بهبود شرایط جوی منطقه گفت: به رانندگان  سفارش می‌شود که قبل از اقدام به سفر از سالم بودن بخش‌های فنی خودرو اطمینان حاصل کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی برای سفرهای زمستانی بهترین گزینه مسافرت برای مردم است، افزود: همراه داشتن زنجیرچرخ و لوازم گرمازای زمستانی همچون پتو ، اطمینان از داشتن لاستیک‌های سالم خودرو با عاج کافی برای رانندگی  بر روی سطح برفی و یخی جاده ،رعایت جوانب احتیاط و توجه و دقت کافی به جلو در جاده‌های مه‌آلود برای پیشگیری از حوادث رانندگی در هنگام سفرهای ضروری توصیه می‌شود.

او گفت: در حال حاضر تمام راه‌های ارتباطی بین‌شهری جنوب استان اردبیل غیر از راه مسدود شده از برف خلخال - پونل در استان گیلان باز بوده و تردد خودروها جریان دارد.

شهرستان خلخال، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می‌کند، جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل ۲ راه ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان است.

مردم شهرستان خلخال برغم وجود ۲ راه فرعی درجه یک و ۲ به استان گیلان در فصول سرد سال بلحاظ بارش‌های سنگین برف همراه با کولاک شدید ، انسداد راه و یا محدودیت دید ناشی از مه غلیظ در طول مسیر همواره با مشکل تردد به استان گیلان مواجه بوده و تعداد قابل توجهی از مسافران به علت گرفتاری در برف و کولاک و یا سقوط خودرو به دره‌های عمیق در گردنه مرتفع الماس جان خود را از دست داده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha