خانواده‌های متوفیان کرونایی در اهر ۱۰ زندانی غیرعمد را آزاد کردند

تبریز- ایرنا- مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اهر از آزادی ۱۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در ایام کرونایی خبر داد، گفت: تعدادی از خانواده‌های متوفیان کرونایی با اختصاص هزینه‌های ترحیم و احسان خود زمینه آزادی این زندانیان را فراهم کردند.

علی بلبلی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با قدردانی از حمایت‌های خیرین و مردم نوع‌دوست از زندانیان و خانواده‌های آنان، افزود: خانواده‌های متوفیان حدود ۴۰۰ میلیون تومان هزینه مراسم ترحیم را صرف آزادی زندانیان کردند .

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اهر ادامه داد: برخی از خانواده‌های متوفیان نیز هزینه احسان متوفیان خود را صرف تأمین چهار دستگاه تبلت برای فرزندان زندانیان بی‌بضاعت کردند که در ایام کرونایی هیچ‌گونه امکانی برای تحصیل مجازی نداشتند .

بلبلی با اشاره به اینکه و کمیته امداد نیز ۶ دستگاه تبلت برای فرزندان زندانیان تأمین کردند، حاطرنشان کرد: متأسفانه شرایط زندگی خانواده برخی از زندانیان جرایم غیرعمد به گونه‌ای است که حتی دسترسی به تلویزیون و مایحتاج روزمره را هم ندارند.

وی اعلام کرد: هنوز ۳۶ نفر از فرزندان زندانیان به دلیل در اختیار نداشتن تلفن همراه و تبلت؛ نمی‌توانند از تحصیل در فضای مجازی بهره‌مند شوند.

وی از اختصاص هزینه احسان یک خانواده متوفی در قالب بُن خرید کالا به ۴۵ خانواده زندانیان خبر داد و یادآوری کرد: خانواده یکی از متوفیان به مناسبت شب یلدا؛ کمک هزینه‌ای به حساب ۴۵ خانواده زندانیان واریز کردند تا سفره این خانواده‌ها در این شب خالی نماند.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اهر اعلام کرد: تأمین ۱۷۶ لباس برای فرزندان زندانیان، ۶۰ بسته معیشتی، خرید یک دستگاه تلویزیون و ۵۳ بُن فرهنگی به منظور تأمین لوازم‌التحریر از دیگر احسانات خانواده‌های متوفیان به جای تشریفات اضافی در ایام کرونایی است.

بلبلی بابیان این‌که ۱۱۵ خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اهر هستند، گفت: اگر احسان خانواده‌های متوفیان به سمت آزادی زندانیان سوق یابد؛ ۴۵ زندانی جرایم غیرعمد مستحق آزادی و حمایت‌های خیرین هستند.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اهر خاطرنشان کرد: اکثر خیرین که همواره حامی زندانیان و خانواده‌های آنان هستند تأکید دارند گمنام بمانند و کمک‌هایشان در راستای تأمین هزینه‌های خانواده زندانیان و چه در بحث آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مطرح نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها