استاندار : رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مازندران باید افزایش یابد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران وضعیت این استان را در مقوله مقابله با کرونا متفاوت از سایر نقاط کشور دانست و گفت : رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مازندران باید افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در نشست کمیته های ستاد استانی مقابله با کرونا خواستار ورود جدی تر رسانه ها در این زمینه شد و افزود : با ورود به زمستان باید رعایت پروتکل ها را افزایش دهیم تا در سال جدید شاهد کاهش مشکلات اقتصادی مردم باشیم.
وی ادامه داد : شرایط در استان به گونه ای است که هرگز نباید نسبت به شکل گیری هرگونه اجتماع و دورهمی ها عادی انگاری شود.

استاندار با قدردانی از صبر و تحمل اصناف و مردم  خواهان تداوم این همکاری ها برای جلوگیری از تداوم تعطیلی کرونایی شد.
وی گفت : مازندران وارد پیک سوم کرونا نشده است و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی موجب افزایش بیماران کرونایی در استان می شود که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در مازندران افزود : نیروی انتظامی نیر  در جرایم راهنمایی و رانندگی ملاحظات اقتصادی و وضعیت اجتماعی را با کمترین ضریب اعمال کند.

وی گفت : اکثر استان ها وارد پیک سوم کرونا شدند ، لیکن با همکاری و همراهی مردم، نیروهای بسیجی جهادی و تمامی دست اندرکاران ستاد استانی کرونا ، مازندران تاکنون وارد پیک سوم نشده است هرچند آمارها بیانگر روند افزایشی است.

او افزود : اگر مدیریت نکنیم و تمامی مشاغل و مردم رعایت نکنند مجبور می شویم محدودیت های شدیدتری را که برای مردم و استان زیان آور است ، اعمال کنیم لذا انتظار می رود پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی رعایت گردد تا از این مرحله عبور کنیم و به نگرانی های ناشی از ویروس کرونا خاتمه دهیم.

استاندار مازندران برگزاری هرگونه اجتماع خارج از اصول تعیین شده اعم از مراسم عروسی و عزاداری بویژه در روستاها را غیرقانونی اعلام کرد و بر ضرورت برخورد قانونی با متخلفان از سوی نیروهای انتظامی برای حفظ سلامت مردم تاکید کرد.
براساس تازه ترین گزارش رسمی ، آمار بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بستری در بیمارستان های مازندران امروز به یکهزار و ۸۱ نفر افزایش یافته است که نشانگر پیش افتادن آمار بیماران بستری جدید نسبت به ترخیصی ها است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها