خودروهای فاقد زنجیر چرخ در گردنه ها اعمال قانون می شوند

ایلام‌ - ایرنا - رییس پلیس راه ایلام با اشاره به بارش برف و تگرگ در جاده های کوهستانی و گردنه های استان گفت: رانندگانی که فاقد زنجیر چرخ باشند مورد اعمال قانون قرار می گیرند.

سرهنگ رضا همتی زاده شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق پیش بینی های هواشناسی از امشب بارش برف و تگرگ در استان رخ خواهد داد به همین جهت از همه رانندگان تقاضا می شود تا عصر روز جمعه با زنجیر چرخ تردد کنند.

وی افزود: همچنین رانندگان باید قبل از حرکت از سلامت کامل خودرو به ویژه برف پاک کن ماشین خود اطمینان حاصل و از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

همتی زاده یادآور شد: رانندگان باتوجه به مه آلودگی و لغزندگی جاده ها و گردنه ها باید پیش از حرکت با سامانه ایمنی راه ها ۱۴۱ تماس بگیرند و از وضعیت مسیرها باخبر شوند.

وی اضافه کرد: در کنار تیم های راهداری پلیس راه نیز با ساماندهی ۳۵ تیم گشت و کنترل زمستانه وضعیت تردد جاده های اصلی و فرعی استان ایلام را بر عهده دارند.

وی تاکید کرد: همچنین محدودیت های تردد مربوط به ویروس کرونا کماکان تا عید نوروز ۱۴۰۰ ادامه دارد.

به گزارش هواشناسی استان ایلام از عصر امروز تا ساعتی از پنجشنبه شاهد بارش نزولات جوی خواهد بود که در نقاط سردسیر  و ارتفاعات بارش برف رخ خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها