۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۱
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 84159533
۰ نفر

برچسب‌ها

کمیسیون‌های پزشکی جانبازان مجازی شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با راه‌اندازی کمیسیون‌های پزشکی مجازی و از راه دور برای جانبازان در تهران و اصفهان فرایند برگزاری این کمیسیون‌ها برای جانبازان کشور به صورت مجازی آغاز شد.

حمیدرضا حبیب ‌اللهی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از کمیسیون پزشکی جانبازان در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: در این راستا شرح حال گیری و معاینه جانبازان با مراجعه آنان به مطب‌ها یا ادارات کل از طریق وب کم انجام شده و پزشکان مورد تایید بنیاد از طریق سامانه های پزشکی از راه دور و با همراهی یک پزشک در کنار جانباز معاینات دقیق را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: اسناد و مدارک پزشکی مورد نیاز نیز پس از اسکن از طریق فضای مجازی برای پزشکان مورد تایید و مسوول انجام کمیسیونهای پزشکی، ارسال می گردد.

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حال حاضر کمیسیونهای پزشکی مجازی جانبازان در اصفهان و تهران به صورت آزمایشی برگزار شده و در آینده در مرکز آذربایجان شرقی و به مرور زمان در دیگر مراکز استانها برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این راستا برخی استانها برای انجام معاینات از راه دور جانبازان به عنوان معین تعیین خواهند شد به عنوان نمونه خراسان رضوی معین استانهای همجوار خود خواهد بود اما هم اکنون مشهد برای انجام معاینات مجازی با مشکلاتی مواجه است که در حال رفع می باشد.

حبیب‌اللهی ادامه داد: با توجه به انتشار ویروس کرونا و دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با این ویروس، مقرر شد از تجمع گسترده اقشار مردم به ویژه جانبازان و ایثارگرانی که از بیماری ریوی رنج می‌برند، جلوگیری شود و برگزاری کمیسیونهای پزشکی از راه دور نیز در این راستا انجام می شود. 
وی با بیان اینکه برگزاری کمیسیون‌های پزشکی تعطیل نشده است گفت: جانبازان سرافراز به زودی می‌توانند با مراجعه به سایت ایثار در خواست خود را با شناسه کد ملی ثبت و بر اساس کد رهگیری اخذ شده درخواست پزشکی خود را پیگیری نمایند و در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها