معاون وزیر آموزش و پرورش: موفقیت فقط از مسیر دانشگاه نمی گذرد

تهران-ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه موفقیت فقط از مسیر دانشگاه نمیگذرد و فرصت‌سازی برای شکوفایی استعدادهای درونی و ذاتی دانش‌آموزان باید فراهم شود، گفت: معلمانی که در این زمینه دانش‌آموزان را حمایت و تشویق کنند کار بسیار ارزشمندی را انجام داده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، «علیرضا کاظمی» در همایش «ترنم مهر» با اشاره به اینکه رویکرد ما در حوزه تعلیم و تربیت باید متحول شود، اظهارداشت: آنچه که قطعا در آینده و زندگی دانش‌آموزان اثرگذار خواهد بود فعالیت‌های تربیتی است.

وی با تاکید بر اینکه نوع نگرش ما نسبت به فعالیت‌های فرهنگی هنری و تربیتی باید نگاهی عمیق و معنادار باشد، افزود: اگر قرار باشد تعلیم و تربیت ماموریت خود را به درستی انجام دهد باید اولیا، معلمان، مربیان و مدیران موقعیت‌های تربیتی را خلق کنند و آموزه‌های ارزشی و دینی را از طریق آنها در دانش‌آموزان نهادینه کنند.

«کاظمی» با اشاره به اینکه هیچ موقعیتی اثرگذارتر از فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی، هنری و پرورشی در دانش‌آموزان نیست، گفت: هویت ملی و انسانی که در این برنامه‌ها و فعالیت‌ها در دانش‌آموزان شکل می‌گیرد در هیچ فعالیت آموزشی شکل نمی‌گیرد.  

وی با اشاره هشت سال دفاع مقدس یک موقعیت بزرگ تربیتی در شرایط آن روزها بود، اظهارداشت: امروز بیشتر نتایج فرهنگی ما محصول ارزش‌های آن روز رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تنها مسیر موفقیت دانشگاه نیست، ادامه داد: باید فرصت‌سازی برای شکوفایی استعدادهای درونی و ذاتی دانش‌آموزان فراهم شود و معلمانی که در این زمینه دانش‌آموزان را حمایت و تشویق کنند کار بسیار ارزشمندی را انجام داده‌اند.

«کاظمی» با اشاره به برگزاری جشنواره‌های متعدد در حوزه‌های مختلف ارزشی در بستر فضای مجازی گفت: در شرایط امروز به دلیل شیوع کرونا که دانش‌آموزان نمی‌توانند فعالیت‌های گروهی داشته باشند، فعالیت‌های فرهنگی و هنری در بستر فضای مجازی و شبکه شاد برگزار می‌شود.

وی، تقویت جبهه فرهنگی در مقابله با دشمن را مهمترین برنامه و اولویت اصلی معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در شرایط امروز دانست و افزود: حرکت در میدان فرهنگی جزو اصلی‌ترین مسئولیت‌هایی است که بر عهده ما گذاشته شده است و باید در این مسیر حرکت شتابنده را داشته باشیم.

«کاظمی» با اشاره به اینکه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در اجرای برنامه‌های ملی از توانمندی‌های بسیار بالایی برخوردار است، اظهارداشت: این استان توانسته است با یک کار تیمی و موفق عملکرد خوبی در بسیاری از شاخص‌های کشوری به دست آورد.

ماموریت آموزش و پرورش انتقال اطلاعات نیست

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران نیز با تاکید بر اینکه ماموریت این نهاد تنها انتقال اطلاعات نیست، گفت: در دنیای پر سرعت تکنولوژی امروز، دانش‌آموزان نیاز به انتقال اطلاعات ندارند بلکه باید در فضایی قرار گیرند تا بتوانند توانمندی‌های خود را تشخیص داده و در مسیر تقویت آنها حرکت کنند.

«محمد صیدلو»، موقعیت‌های متنوع قرانی، مذهبی،فرهنگی، هنری و پرورشی را سبب کیفیت‌بخشی به زندگی دانش‌آموزان دانست و افزود: هیچ دانش‌آموزی نباید در مدرسه از این فرصت‌های تربیتی دور بماند و وظیفه ماست تا شرایطی فراهم آوریم تا همگی دانش‌آموزان متناسب با علایق و توانمندی‌های خود در مسیر رشته‌های مختلف قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه خداوند در مسیر زندگی ما بهانه‌های قرار می‌دهد تا اتفاقات مثبتی در ضمیر ما رخ دهد، اظهارداشت: دانش‌آموزان نباید فراموش کنند که تمامی نتایج امروز در زندگی ما، ماحصل انتخاب‌های دیروز ماست و باید تلاش کنیم در مسیری حرکت کنیم که آینده‌ای روشن در انتظار ما باشد.

همایش «ترنم مهر» آیین تجلیل از برگزیدگان سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز، سی و هشتمین دوره جشنواره فرهنگی هنری فردا، هشتمین دوره پرسش مهر ریاست جمهوری، نهمین دوره نوجوان سالم و دوره مصباح‌الهدی روز چهارشنبه در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها