دستگاه‌های اجرایی کرمانشاه برای مقابله با مخاطرات فصل زمستان آماده‌اند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، از آمادگی تمام دستگاه‌های ذیربط استان برای مقابله با مخاطرات طبیعی فصل سرما خبرداد و گفت: امیدواریم که زمستانی ایمن و کم خطر را برای مردم رقم بزنیم.

جلیل بالایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام دستگاه های اجرایی بویژه ادارات خدمت رسان در حوزه های فوریت ها، امداد و نجات، آب، برق، گاز، تلفن، راهداری و امنیت جاده ای با ظرفیت کامل در آمادگی کامل به سر می‌برند.
وی با اشاره به سازماندهی هزار و ۲۴۰ نفر نیروی آماده به کار در بخش های مختلف خدمات رسانی، از بکارگیری ۵۹ دستگاه خودرو سنگین، ۲۱۴ دستگاه خودرو سبک، فعال سازی ۲۱ پایگاه امدادی، ۱۵ پایگاه اسکان اضطراری و ۴۱ ایستگاه شهری در طرح زمستانی خبر داد.

بالایی از حضور ۶۰ تیم گشت پلیس و ۱۰ تیم ثابت در گردنه های محور استان در راستای پیشگیری و برای اقدامات به موقع را ضامن امنیت سفر برون شهری دانست و افزود: حضور همیشگی پلیس در میان مردم باعث دلگرمی و آرامش جامعه می‌شود.

وی همچنین از آمادگی ۶۲ پایگاه اورژانس جاده ای با ۱۴۶ دستگاه آمبولانس و ۲ فروند بالگرد خبر داد و گفت: در دسترس بودن کادر فوریت ها باعث حضور به موقع در محل حادثه و کاهش مرگ و میر می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از آمادگی شهرداری ها در مدیریت امور شهر و نیز همکاری دستگاه های اصلی خدمات رسان همانند شرکت های توزیع برق، گاز، مخابرات و پخش فرآورده های نفتی از استقرار تیم های مدیریتی و بازدید از ایستگاه های تقلیل فشار گاز خبر داد و افزود: ۱۲ دستگاه مولد برق برای شرایط اضطراری آماده کار می باشد.

بالایی، مدیریت بحران «جامعه محور» حول مشارکت و همراهی مردم در خود مدیریتی و خود مراقبتی را عامل اصلی کاهش خطر دانست و گفت: امیدواریم مردم با توجه بیشتر به توصیه ها و هشدار ها که در فصل زمستان داده می‌شود شاهد زمستانی ایمن باشیم.

وی آسیب های انسانی را در فصل زمستان در ۲ بخش تصادفات جاده ای ناشی از رعایت نکردن مقررات توسط رانندگان و نیز رعایت نکردن اصول ایمنی در گازکشی و وسایل گاز سوز دانست و از مردم استان خواست برای جلوگیری از مصیبت و فوت هموطنان به ایمنی خودرو و رانندگی ایمن و نیز استاندارد سازی وسایل گازسوز توجه کنند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع مساحت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها