۵۲ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا- ️ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: ️۵۲ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در ۲۴ساعت گذشته در استان شناسایی شد.

دکتر محمد جمالیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون به ۳۳ هزار و ۷۸۹ نفر رسید.
وی اظهارداشت: از  ۵۲ مورد جدید مبتلا در استان ۶ نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شدند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.
دکتر جمالیان افزود: ۴۶مورد از بیماران جدید که شناسایی شدند نیز به صورت سرپایی بودند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه هستند.
وی اظهارداشت: پنج بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ نیز در شبانه روز گذشته در استان مرکزی فوت کردند که شمار جانباختگان استان به یک هزار و ۳۵۹ نفر رسید.

بر اساس اعلام سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (سوم دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۲۶۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۷۵ نفر بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به  یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۴ نفر رسید.


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها