مدیرعامل آبفا: ۷۱۶ کیلومتر از پروژه فاضلاب کرمان اجرا شد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: ۷۱۶ کیلومتر از شبکه فاضلاب، از ابتدای اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمان تاکنون، اجرا شده است.

محمد طاهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آخرین وضعیت پروژه های فاضلاب سطح استان اظهار داشت: علاوه بر اجرای ۱۶.۶ کیلومتر از خط انتقال پروژه فاضلاب شهر کرمان، تصفیه خانه ۳۰ هزار و ۶۰۰ مترمکعبی این شهر در مدار بهره برداری قرار گرفته است. 

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۸۳ هزار و ۵۹۲ آحاد فاضلاب در شهر کرمان وجود دارد. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان اینکه زمانی که پروژه به سرمایه گذار پروژه فاضلاب این شهر تحویل داده شد، ۴۸۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب و ۷.۶ کیلومتر از خط انتقال اجرا و ۳۰ هزار و ۳۴۸ انشعاب نصب شده بود گفت: همچنین یک ایستگاه بالابر ایجاد و ۲مدول تصفیه خانه با ظرفیت ۳۰ هزار و ۶۰۰ مترمکعب در مدار بهره برداری قرار گرفته بود.

وی خاطرنشان کرد: ارزش قرارداد سرمایه گذاری در زمان انعقاد قرارداد، یکهزار و ۳۹۶ میلیارد تومان بود که امروز ارزش ریالی آن به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. 

طاهری با اشاره به اینکه در طول اجرای این پروژه برای ۹۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال زایی شده است بیان داشت: بهره برداری از این پروژه نیز برای ۳۰۰ نفر ایجاد شغل مستقیم و دائم خواهد کرد.

وضعیت عملیات اجرایی پروژه‌های فاضلاب شهرستان‌های کرمان

وی با اشاره به پروژه فاضلاب شهر سیرجان نیز گفت: ۱۹۵ کیلومتر از شبکه فاضلاب و ۵.۱ کیلومتر از خط انتقال این پروژه تاکنون احداث شده و تصفیه خانه این شهر با ظرفیت ۲۶ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز نیز در دست ساخت است. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود تعداد آحاد فاضلاب کهنوج را سه هزار و ۷۳۷ مورد ذکر و خاطرنشان کرد: ۹۳ کیلومتر از شبکه جمع آوری و ۳.۱ کیلومتر از خط انتقال فاضلاب در این شهر اجرا شده است.

وی ادامه داد: تصفیه خانه پروژه فاضلاب کهنوج هم با ظرفیت هفت هزار و ۲۵۰ مترمکعب در مدار بهره برداری قرار دارد. 

وی درخصوص پروژه فاضلاب جیرفت نیز اظهارداشت: ۱۳ کیلومتر از شبکه جمع آوری این پروژه و ۴۶۰ متر از خط انتقال این پروژه اجرا شده و تصفیه خانه آن نیز در حال احداث است. 

به گفته طاهری در شهر زرند نیز ۷۴.۵ کیلومتر شبکه جمع آوری و در شهر ماهان نیز ۳۱ کیلومتر از شبکه جمع آوری و ۶.۸ کیلومتر از خط انتقال اجرا شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها