معین های اقتصادی تایباد ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کردند

مشهد- ایرنا- فرماندار تایباد گفت: معین‌های اقتصادی این شهرستان با اجرای ۱۲۴ طرح ۶۰۰ میلیارد ریال در تایباد سرمایه گذاری کردند.

محسن سیاح روز چهارشنبه در نشست با معین های اقتصادی تایباد افزود: براساس ارزیابی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی، تایباد یکی از مناطق پیشرو استان در اجرای طرح‌ها و اشتغال پایدار است.

وی ادامه داد: تاکنون از سوی معین های اقتصادی تایباد ۱۲ هزار و ۱۴۱ فرصت شغلی در این شهرستان تثبیت شده و هزار و ۲۰ شغل جدید هم در حال راه اندازی است.

فرماندار تایباد گفت: باتوجه به توان و ظرفیتهای موجود در این منطقه اغلب فرصت های شغلی ایجاد شده از سوی معین‌های اقتصادی در رشته‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی بوده است.
وی افزود: تایباد ۱۶ معین اقتصادی دارد که در روستاهای بخش مرکزی و میان ولایت شهرستان فعالیت دارند.

سیاح با بیان اینکه توسعه روستاها از اولویت طرح مثلث توسعه اقتصادی است، ادامه داد: اجرایی و عملیاتی شدن پروژه های پیش بینی شده از سوی معین های اقتصادی این شهرستان نقش بسزایی در اشتغال جوانان جویای کار منطقه، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به مناطق حاشیه شهرها و بازگشت خانواده های روستایی به روستاهای خود داشته است.

وی گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا (ع)، شرکت مدبر کشت توس و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به عنوان معین های برتر اقتصادی تایباد تاکنون بیشترین سهم را در ایجاد طرحهای اشتغال زایی در این شهرستان داشته اند.

فرماندار تایباذ افزود: مرمت و احیای قنوات، توزیع خوراک یارانه ای دام سبک و سنگین، ساخت ۲ فضای آموزشی و لوله گذاری روستایی از مهمترین اقدامات معین های اقتصادی این شهرستان می باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر هفت پروژه فرهنگی با اعتباری افزون بر ۱۳۳ میلیارد ریال و ایجاد هزار و ۳۴۸ شغل جدید در این منطقه مرزی در حال اجرا می باشند.

شهرستان ۱۳۸ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، طرحی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی در سایه تعامل ارکان حاکمیتی با فعالان بخش خصوصی است که توسط استاندار سابق خراسان رضوی طراحی و به عنوان اصلی‌ترین برنامه عملیاتی وی در این استان از دی ماه سال ۹۷ تاکنون به اجرا درآمده است. شکل گیری نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی یکی از برنامه‌های این طرح است.

نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی با هدف استفاده موثر و کارآمد از ظرفیت‌های موجود نظام در هر سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه نهادهای عمومی شامل ائمه جمعه و بخش غیردولتی به منظور ایجاد هم افزایی و هماهنگی بیشتر در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و کاهش بوروکراسی اداری به استناد ظرفیت‌های قانونی موجود تشکیل شده است.

ساختار نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی متشکل از دبیر نهاد، معین‌های اقتصادی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی است و در تعامل با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها