حضور ایران در بازسازی مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان بررسی شد

باکو - ایرنا - حضور شرکت‌های ایرانی در بازسازی مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان در دیدار امروز ( چهارشنبه ) سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و رئیس هیات مدیره آژانس توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط این جمهوری بررسی شد.

"سید عباس موسوی " سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان در صفحه توییتر خود با اشاره به این دیدار آن را ثمر بخش عنوان کرد و نوشت: امروز در دیداری ثمربخش با آقای "اورخان محمدف" رئیس هیات مدیره آژانس توسعه شرکت‌های کوچک و متوسط، فرصت‌های پیش روی همکاری با بخش خصوصی، دولتی و کارآفرینان ایران و جمهوری آذربایجان را در زمینه‌های مختلف، بویژه در مناطق آزاد شده بررسی کردیم.

سفیر ایران در این توییت اضافه کرد: دو نهاد ایرانی و جمهوری آذربایجانی ذیربط بزودی سندی برای همکاری‌ها جهت مشارکت شرکتهای ایرانی در بازسازی مناطق آزاد شده این کشور امضاء می‌کنند.

"الهام علی اف " رییس جمهوری آذربایجان اخیرا اعلام کرد که دولت باکو علاقه مند به حضور فعال شرکت‌های کشورهای دوست در روند بازسازی مناطق آزاد شده این کشور در قره باغ است .

جمهوری آذربایجان در درگیریهای اخیر در منطقه قره باغ بخش عمده‌ای از اراضی این کشور در حدود ۳۰ در اشغال ارمنستان بود را آزاد کرد.

شرکتهای ایرانی پیشتر آمادگی خود را برای حضور در طرحهای بازسازی مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان اعلام کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار جهان