ژاپن با اعلام وضعیت اضطراری در آستانه بازی های ٢٠٢٠ مخالفت کرد

تهران-ایرنا- نخست وزیر ژاپن با اعلام مجدد وضعیت اضطراری در این کشور مخالفت کرد و دلیل این مخالفت را آزمایش اقدامات مقابله ای با کرونا عنوان کرده است. 

به گزارش ایرنا، با افزایش شمار جانباختگان و مبتلایان روزانه به کووید۱۹ در ژاپن بویژه توکیو، شهر میزبان بازی‌های المپیک، گمانه زنی‌ها برای اعلام وضعیت اضطراری مجدد در این کشور آغاز شده است که یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن این موضوع را رد کرده است. 

نرخ مرگ و میر ناشی از پاندمی کرونا در ژاپن طی ماه پایانی سال میلادی از ۳۸۲ نفر در روز به بیش از ٢ برابر افزایش یافته که تعداد مبتلایان نیز از مرز ۳۰۰۰ نفر عبور کرده است تا ژاپن وارد فاز دیگری از پاندمی ویروس کرونا شود. طی ۳۰ روز اخیر نیز تعداد مبتلایان به کرونا در توکیو از ۱۰ هزار نفر گذشته است که زنگ خطری برای برگزاری بازی‌های ٢٠٢٠ به شمار می‌رود. 

با وجود این شرایط، نخست وزیر ژاپن با اعلام وضعیت اضطراری در این کشور مخالفت کرده و دلیل این مخالفت را آزمایش اقدامات مقابله‌ای با کرونا عنوان کرده است. این در حالی است که انجمن پزشکی و هشت نهاد بهداشتی و سلامت در کشور ژاپن وضعیت مراقبت‌ها را اضطراری و قرمز اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار ورزش