پاکستان نتایج آزمایشی واکسن‌های کرونا را بررسی می‌کند

اسلام‌آباد - ایرنا - دولت پاکستان با بررسی نتایج مراحل مختلف آزمایشی واکسن کرونا بدنبال ارتباط با تولیدکنندگان اصلی واکسن کووید-۱۹ است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از منابع رسمی پاکستان، ستاد ملی مدیریت و عملیات مبارزه با کرونا در پاکستان موسوم به ان‌سی‌اوسی امروز اعلام کرد: دولت اسلام‌آباد با تولیدکنندگان اصلی واکسن کرونا در جهان ارتباط نزدیک دارد و به طور منظم در حال بررسی تحولات از جمله داده‌های مربوط به آزمایش فاز ۳ واکسن کرونا است.

مقامات پاکستانی به اطلاع ستاد ملی این کشور رساندند که ارتباط با تمامی شرکت‌ها از جمله طرف‌های چینی برقرار است و اطمینان حاصل می‌شود که این اقدامات منجر به تامین فوری واکسن مورد نیاز پاکستان شود.

در همین حال وزارت بهداشت پاکستان از مجوز دولت این کشور به بخش خصوصی جهت خریداری واکسن ویروس کرونا خبر داد.

"فیصل سلطان" وزیر بهداشت و دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان روز گذشته اعلام کرد: اولویت واکسن به ماموران سلامت و مبارزان خط مقدم جنگ با کرونا و افراد بالای ۶۶ سال داده خواهد شد.

منابع آگاه در پاکستان گفتند: چین تامین واکسن کرونا برای پاکستان را در اولویت قرار داده و همزمان اسلام‌آباد با برخی شرکت‌های چند ملیتی به شرط افشا نشدن جزئیات، قراردادهایی را امضا کرده که به موجب آن نتایج آزمایش بالینی واکسن‌های کرونا به اشتراک گذاشته شده و دولت پاکستان نیز مطابق آن اقدام به سفارش و دریافت واکسن می‌کند.

دولت پاکستان درحالی از دریافت واکسن کرونا تا چهار ماه آینده خبر می‌دهد که هفته‌های اخیر پیشنهاد مسکو برای ارائه واکسن کرونای روسی موسوم به «اسپوتنیک وی» را دریافت کرد.

پیشتر وزیر توسعه و برنامه‌ریزی پاکستان که‌ همزمان ریاست ستاد ملی عملیات و مدیریت مبارزه با کرونا را برعهده دارد، اعلام کرد: پاکستان رسماً اقدامات برنامه‌ریزی شده برای تولید بومی واکسن کرونا را آغاز کرده است.

از زمان شیوع کرونا در پاکستان (یعنی از هفتم اسفندماه ۹۸) تا کنون ۹ هزار و ۵۹۷ نفر از بیماران کرونایی جان سپردند. در مجموع ۴۶۳ هزار و ۷۳۲ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار جهان