۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84159329
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰ هزار و ۶۲۴ ولادت در لرستان ثبت شد

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست ثبت احوال لرستان گفت: ۲۰هزار و ۶۲۴ ولادت امسال در استان به ثبت رسیده است که ۵۲.۷ درصد از این تعداد فرزند پسر هستند.

فریبرز امیری روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: از مجموع ولادت های ثبت شده طی امسال ۱۰ هزار و ۸۶۸ مورد معادل ۵۲.۷ درصد پسر و ۹ هزار و ۷۵۶ مورد معادل ۴۷.۳ درصد دختر بوده‌اند و به ازای هر ۱۱۱ پسر، ۱۰۰ دختر در لرستان متولد شده است.

وی با بیان اینکه میانگین سن مادران در استان ۲۹.۶ و پدران ۳۴.۶ سال بوده است بیان کرد: از مجموع ولادت‌های ثبت شده در لرستان ۱۲ هزار و ۹۲۶ مورد معادل ۶۲.۷ درصد در شهرها و هفت هزار و ۶۹۸ مورد در روستاها به ثبت رسیده است.

امیری اظهار داشت: طی این مدت در هر شبانه روز به طور متوسط ۷۵ و هر ساعت حدود سه نوزاد در لرستان متولد شده است.

وی با بیان اینکه ۹۸.۷ درصد از ولادت‌های لرستان در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده‌اند گفت: امسال ۳۴۲ مورد از ولادت‌های ثبت شده نوزادان دو قلو، ۱۲ مورد سه قلو و ۲ مورد چهار قلو بودند.

سرپرست ثبت احوال لرستان گفت: ۹ ماهه امسال اسامی آراد با ۳۶۸ مورد، حسین ۳۶۲، امیرعلی ۲۵۲ ، امیرحسین ۲۴۶ و علی با ۲۴۴ مورد بیشترین فراوانی نام های پسرانه و رستا با ۴۳۱ مورد، فاطمه ۳۲۰، آوا ۲۵۱، همتا ۲۰۹ و هانا با ۱۵۲ نفر بیشترین انتخاب را از میان نام های دخترانه داشته اند.

امیری همچنین با بیان اینکه ۹ ماهه امسال ۱۱ هزار و ۸۳۳ مورد ازدواج در لرستان به ثبت رسیده است اضافه کرد: هر شبانه روز ۴۳ مورد ازدواج در استان ثبت شده و میانگین سن ازدواج‌های بار اول برای مردان ۲۷.۸ و برای زنان ۲۲.۹ سال بوده است.

سرپرست ثبت احوال لرستان با اشاره به ثبت ۲ هزار و ۹۹۲ مورد طلاق در استان طی ۹ ماهه امسال عنوان کرد: در هر شبانه روز به طور متوسط ۱۱ واقعه طلاق به ثبت رسیده است.

امیری میانگین سن طلاق در استان را برای مردان ۳۵.۹ و زنان ۳۱.۲ سال اعلام کرد و افزود: از مجموع طلاق‌های ثبت شده در لرستان ۳۲۰ مورد معادل ۱۰.۷ درصد کمتر از یک سال زندگی بوده است.

جمعیت لرستان حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها