نسخه‌نویسی الکترونیکی در ۴۶ درمانگاه آذربایجان‌غربی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ۴۶ درمانگاه خصوصی، دولتی، دانشگاهی و غیر انتفاعی در این استان از ابتدای ماه جاری به نسخه نویسی الکترونیک مجهز شده و اجرای این طرح را آغاز کرده اند.

نادر نان‌بخش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار اشت: در حال حاضر ۲۴ درمانگاه بخش خصوصی، ۱۷ درمانگاه دولتی غیردانشگاهی، سه درمانگاه دانشگاهی و ۲ درمانگاه خیریه طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۵۹ مرکز درمانی و تشخیصی شامل مطب‌ها، آزمایشگاه‌ها، ‌داروخانه‌ها و مراکز تصویربرداری در استان نسخه‌ها را به‌صورت الکترونیکی ثبت می‌کنند، ادامه داد: از این تعداد ۴۵۴ مرکز شامل داروخانه، آزمایشگاه و مراکز تصویربرداری است که ۹۹.۶ درصد مراکز طرف قرارداد این استان را شامل می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی گفت: همچنین ۵۰۵ مورد پزشک طرف قرارداد نیز به صورت الکترونیکی نسخه‌نویسی می‌کنند که ۹۳.۷ درصد مراکز طرف قرارداد آذربایجان‌غربی را شامل می‌شود.

نان‌بخش اضافه کرد: نسخه‌نویسی الکترونیک در این مراکز به صورت تجویز دارو، معرفی به مراکز آزمایشگاهی و رادیولوژی است و سپس صورت حساب این مراکز به صورت الکترونیکی به اداره بیمه سلامت ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: الکترونیکی کردن دفترچه‌ها با هدف کاهش هزینه‌ها، حذف کاغذ، بهره‌وری بیشتر و خدمات‌رسانی بهتر اجرا می‌شود.

بیمه سلامت از دستاوردهای امیدبخش دولت تدبیر و امید بوده که اجرای آن از سال ۱۳۹۳ آغاز شده و در کنار صندوق‌های بیمه تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح، با اجرای آن آحاد مختلف جامعه و به خصوص نیازمندان از خدمات مناسب بهداشتی و درمانی بهره‌مند شده‌اند.

اداره‌کل بیمه سلامت آذربایجان‌غربی حدود یک میلیون و ٩٠٠ هزار نفر در این استان بیمه شده دارد که زیرپوشش پنج صندوق این سازمان شامل صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی و صندوق بیمه سلامت ایرانیان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها