آیین‌نامه اجرایی شورای عالی هواشناسی روی میز دولت

تهران - ایرنا - وزارت راه و شهرسازی آیین‌نامه اجرایی شورای عالی هواشناسی را برای بررسی و تصویب، به هیات دولت ارایه کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت،  وزارت راه و شهرسازی قانون تغییر «وزارت راه» به «وزارت راه و ترابری» و تجدید تشکیلات و تعیین وظایف آن و همچنین ماده (۴) قانون تشکیلات وزارت راه و شهرسازی، آیین‌نامه اجرایی شورای عالی هواشناسی را جهت بررسی و تصویب، به هیات دولت ارایه کرده است.

براین اساس، سازمان هواشناسی تنها دستگاه حاکمیتی فعال در پیش‌بینی وضع هواست که به عنوان سازمانی مستقل و تابعه وزارت راه و شهرسازی مشغول ارایه خدمات تخصصی به وزارت متبوع و سایر بخش‌های مورد نیاز است.

لذا وزارت راه و شهرسازی با عنایت به ماده (۶) قانون اصلاح مواد (۵) و (۶) تغییر نام» وزارت راه» به «وزارت راه و ترابری» و تجدید تشکیلات و تعیین وظایف آن و اشاره به تشکیل شورای عالی هواشناسی و نیز با هدف ایجاد و شکل‌گیری موثر شورای مذکور به منظور تعامل و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت سایر دستگاه‌ها برای بهبود و ارتقای کمی و کیفی خدمات هواشناسی و اقلیم‌شناسی در کشور، آیین‌نامه اجرایی شورای عالی هواشناسی را برای مراحل بررسی و تصویب، به هیات دولت ارایه کرده است.

پیشنهاد یاد شده هم‌اکنون در مرحله بررسی و تصمیم‌گیری در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار سیاست