سنددار کردن مدارس شهرستان جهرم در حال انجام است

شیراز-ایرنا-رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم گفت: تمام مدارس و املاک متعلق به آموزش و پرورش این شهرستان اعم از مناطق شهری و روستایی تا پایان سال ۹۹ حدنگاری (کاداستر) و دارای سند تک برگ می‌شوند.

مهدی نیک‌فر، چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: موضوع سنددار کردن املاک آموزش و پرورش و اجرای قانون حدنگار در نشستی مشترک با حضور مسوولان ادارات ثبت اسناد و املاک، راه و شهر سازی، مسکن و شهرسازی، اوقاف و امور خیریه، با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم بررسی شده است.

وی بیان داشت: تا کنون کار سنددار کردن ۱۰۴ مدرسه انجام و سند تک برگ آنها آماده شده که از این تعداد، ۷۰ مدرسه شهری و و ۳۴ مدرسه روستایی است و تا قبل از اجرای این طرح، اسناد مالکیت این مدارس به صورت دفترچه‌ای بود.

نیک‌فر اضافه کرد: پیش از این برای سنددار کردن برخی مدارس اقدامی نشده بود و همین امر زمینه تضییع حق آموزش و پرورش را در موارد مختلف فراهم می‌کرد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش این شهرستان از هیچ ساختمان استیجاری استفاده نمی‌کند و تنها یک ساختمان استیجاری برای دانشگاه فرهنگیان جهرم در نظر گرفته شده بود که این مکان نیز به دلیل شیوع کرونا عملاً بدون استفاده مانده است.

برگزاری امتحانات دی ماه مدارس در جهرم به صورت مجازی است

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم در بخش دیگری از مطالب خود گفت: برگزاری امتحانات‌ دی ماه ۹۹ در این شهرستان به جز امتحانات نهایی و بزرگسالان، غیر حضوری و به صورت مجازی است. 

نیکفر بیان کرد: با هدف بررسی کیفیت سوالات و همچنین شیوه ارزیابی، شورای مدارس بررسی‌های لازم را انجام خواهند داد که حق دانش‌آموزی به دلیل برگزاری امتحان به صورت مجازی ضایع نشود و سعی خواهیم کرد بهترین نوع ارزیابی و امتحان را برگزار کنیم.

وی اظهار داشت: شیوه برگزاری امتحانات در هر مدرسه با نظر شورای مدرسه است و رودیکرد ما سنجش صحیح از دانش‌آموزان است، افزون بر این نیز هر مدرسه یک کمیته سنجش و پشتیبانی تشکیل داده که دانش‌آموزان در صورت وجود مشکلات فضای مجازی ‌و اینترنت بتوانند با آن کمیته ارتباط برقرار کرده و برای رفع مشکل اقدام کنند.

وی ادامه داد: فاصله بین زمان امتحانات نیز باید توسط مدرسه رعایت شود تا دانش‌آموزان فرصت مطالعه برای شرکت در هر آمتحان را داشته باشند.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم همچنین گفت: ظرفیت شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) برای برگزاری آزمون‌ها توسعه داده شده و ظرفیت جدیدی تا ۲ هفته آینده آماده و به این شبکه افزوده خواهد شد تا دقت بیشتری در برگزاری آزمون‌ها صورت گیرد، اما مدارس می‌توانند با برنامه‌ریزی لازم از دیگر ظرفیت‌های موجود فضای مجازی هم استفاده کنند.

نیک‌فر افزود: حدود ۱۰۰ خانواده به دلیل نگرانی از بیماری کرونا و بحث آموزش، دانش‌آموز خود را به مدرسه نفرستادند، اما اکنون در صورت تمایل خانواده‌ها یک فرصت و سازوکار مناسبی ایجاد کردیم که بتوانند به تحصیل برگردند.

وی، همچنین بیان داشت: بخش دندانپزشکی و پزشک عمومی درمانگاه فرهنگیان جهرم فعال شده و خدمات خود را به صورت اقساط نیز انجام می‌دهد و آزمایشگاه این مرکز درمانی هم به‌زودی فعال خواهد شد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها