شورای اسلامی برای پیشبرد امور شهری سقز حرکتی منسجم و هماهنگ دارد

سنندج - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر سقز گفت: اعضای شورای اسلامی این شهر برای پیشبرد امورات شهری، منسجم و هماهنگ عمل می‌کنند و در این راستا پذیرای انتقادهای سازنده و پیشنهاد معتمدین و اصحاب رسانه هستند.

به گزارش ایرنا، محمد کرمی روز چهارشنبه اظهار داشت: بخش زیادی از مشکلات مالی فرا روی شهرداری ناشی از تورم، نبود درآمد کافی و وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و کاهش کمک‌های دولتی بود که عملا عرصه خدمت رسانی شایسته را بر مجموعه شورا و شهرداری محدود کرد.

وی با بیان اینکه نشست‌های هم اندیشی اعضای شورای شهر با جمعی از معتمدین، اساتید دانشگاه، سمن‌ها و اصحاب رسانه در راستای تصمیم گیری و برنامه ریزی مناسب تر و همچنین اولویت قایل شدن به نظرات جمعی برگزار می‌شود، افزود: اعضای شورا در این برهه زمانی با تکثر فکری، اما هماهنگ و منسجم برای پیشبرد امورات شهری حرکت می‌کنند.

وی اضافه کرد: پیشنهادات معتمدین، اصحاب رسانه و شهروندان جزو اولویت‌های برنامه کاری در مدت زمان باقی مانده شورای اسلامی شهر خواهد بود.

کرمی، عملکرد مقایسه‌ای شورا و شهرداری سقز با اغلب شهرهای منطقه را بیشتر بیانگر مشکلات کلی در سطح کشور است و گفت: در فرصت باقی مانده شورای اسلامی دوره پنجم، توجه به مسایل فرهنگی و نصب المان‌ها در میادین سطح شهر مورد توجه قرار داشته و تمام تلاشمان را برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان در پیش خواهیم گرفت.

وی افزود: اصحاب رسانه در کنار انتقادات سازنده باید برای پیشرفت و توسعه شهری تعامل و همکاری بیشتری با مجموعه شورا و شهرداری داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهر سقز، توهین، افترا و تخریب مدیران را رویکرد نادرستی اعلام کرد و گفت: این توهین‌ها در شهر سقز گسترش پیدا کرده و عرصه عمل را بر کسانی که شایستگی و صداقت کاری دارند تنگ کرده و لازم است.

کرمی به برنامه‌هایی همچون شفاف سازی مصوبات شورا جهت تنویر افکار عمومی، سپردن مدیریت بخش‌های مختلف شهرداری به افراد کاردان، باتجربه و صادق و دلسوز، پیگیری مشکلات و موضوعات مهم شهرداری از جمله، حل مشکل اوراق مشارکت، کسب درآمدهای پایدار و جذب سرمایه گذار اشاره کرد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها