۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84159299
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون وزیر دادگستری: فضای مجازی، چالش اصلی حوزه کودکان است

یزد- ایرنا- معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری گفت: فضای مجازی یکی از اساسی‌ترین چالش‌ها در حوزه کودکان و نوجوانان است که باید برای حل آن اقدام مناسب به عمل آید.

به گزارش ایرنا، محمود عباسی روز چهارشنبه در آیین افتتاح  دفتر نمایندگی انجمن علمی حقوق کودک و کلینیک تخصصی جامعه هدف در یزد با اشاره به اینکه اینترنت در کشور در فضایی کاملا ناامن در اختیار کودکان است افزود: باید برای این فضا و استفاده درست از آن برنامه‌ریزی منطفی صورت گیرد .

وی ادامه داد: اینترنت در بخش زیادی از کشورها به صورت امن و کنترل شده در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می‌گیرد ولی به رغم اهمیت موضوع در کشور ما به صورت ناامن در اختیار کسانی است که قرار است آینده کشور را در دست بگیرند.

این مسوول خاطر نشان کرد: این تهدید مهم در زمان حال که کلاس‌های دانش‌آموزان توسط مدارس به صورت مجازی برگزار می‌شود دو چندان شده و باید در این زمینه کاری کرد و برای نظارات و ایجاد فضای امن  و مناسب باید همه نهادها و مراکز فرهنگی و آموزشی همکاری کنند.

عباسی به اهمیت و نقش مدرسه حقوق کودکان در کشور اشاره کرد و یادآور شد: گسترش این نوع مدارس نقش مهمی برای ایجاد هماهنگی بین فعالان عرصه حقوق کودکان و ایمن‌سازی فضای مجازی پیش روی دانش‌آموزان، معلمان، مدارس و مسوولان دارد.

همچنین استاندار یزد به صبغه اسلامی، ایرانی مردم استان اشاره کرد و  گفت: مردم این دیار در گذر زمان و در طول تاریخ نشان دادند که به لحاظ اسلامی و فرهنگ ایرانی همیشه در حمایت از حقوق کودکان با موفقیت عمل کرده و همچنان به آن پایبند هستند.

محمدعلی طالبی با قدردانی از کسانی که در این فعالیت‌ها تلاش دارند به اهمیت دفاع از حقوق کودکان و حقوق شهروندی اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری این همایش و افتتاح مرکز و مدرسه حقوق کودکان در یزد گامی موثر در ارتقای فرهنگ حمایت از کودکان، اطفال و نوجوانان است .

وی اظهار کرد: برای موفقیت بیشتر در این حوزه مهم باید همه نهادها و تشکل‌ها در کنار هم وظایف خود را در دفاع از حقوق کودکان که رسالتی ملی و انسانی است و شرع مقدس به آن عنایت دارد رسیدگی کنند تا شاهد تحقق اهداف جامعه اسلامی در این بخش باشیم .

همایش ۲ روزه مدرسه حقوق کودکان با هدف بررسی راهکارهای حمایت از کودکان با حضور یک هزار نفر از کارشناسان و فعالان این حوزه به صورت مجازی برگزار شد.

شرکت‌کنندگان آخرین قوانین و دستاوردهای علمی و حقوقی در حمایت از حقوق کودکان، اطفال و نوجوانان را به صورت مجازی ارائه کردند.

 شناخت و بررسی چالش‌های پیش‌روی کودکان مهمترین هدف برگزاری همایش است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها