بزرگداشت نام‌آوران حوزه چاپ و «نشان شیرازه» برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری بزرگداشت فعالان حوزه چاپ در استان‏‌ها خبر داد و گفت: به زودی برنامه‏‌های «نشان چاپ» و «نشان شیرازه» از سوی این دفتر برگزار خواهد شد.

به گزارش روز سه‌شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهرزاد دانش گفت: همچون سال‎های گذشته در پاییز امسال برنامه سالانه بزرگداشت حوزه چاپ و تکریم از دست‎اندرکاران آن در سراسر کشور انجام شد. 

وی ادامه داد: طبق هماهنگی‏ های به عمل آمده از سوی دفتر چاپ و نشر با ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‎ها، برنامه هایی در ۲۴ استان‎ برگزار شده است. بزرگداشت حوزه چاپ و تکریم از دست‌‏اندرکاران با رعایت دستورالعمل‎ های بهداشتی مبتنی بر پیشگیری‎ های لازم در حفظ فاصله اجتماعی و پوشش حفاظت‎ های فردی و پرهیز از تجمع برگزار شده‎ اند و از اهالی برگزیده چاپ تقدیر به عمل آمده است.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر همچنین دربارۀ دیگر برنامه‎های انجام شده در استان‏ ها نیز گفت: بازدید از واحدهای چاپی، گفت‎و‎گو با صاحب‌نظران، متخصصان و فعالان حوزه چاپ، بررسی مشکلات و موانع و دریافت پیشنهادات و طرح‎ها از دیگر برنامه ‎های انجام شده در استان ‎ها بوده است. 

دانش در پایان خاطرنشان کرد: به زودی جشنواره ملی صنعت چاپ و نشر نیز کار خود را با اعلام فراخوان بخش مسابقات آغاز خواهد کرد و دو برنامه «نشان چاپ» و «نشان شیرازه» را برای اهالی نشر، چاپ و طراحان پیش خواهد برد.

بر اساس این گزارش، چندی پیش جلسه شورای سیاست‌گذاری «نخستین دوسالانه جشنواره ملی چاپ و نشر» برگزار شد و در آن بر تقدیر از خادمان و پیشکسوتان و پدید آورندگان در کنار برگزاری برنامه‌ها و نشست‌ های علمی تاکید شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار فرهنگ