سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان آغاز به کار کرد

گرگان - ایرنا - عبدالرحیم لطفی به عنوان سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان معرفی و آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا معارفه لطفی امروز چهارشنبه با حضور مدیرکل دفتر حوزه ریاست و ارزیابی عملکرد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و تنی از مدیران دستگاه های اجرای استان گلستان برگزار شد.

عبدالرحیم لطفی پیش از این مسوولیت معاونت فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان را بر عهده داشت.

مدیرکل حوزه ریاست، بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این در مراسم به پیگیری و اجرای برنامه های سازمان متبوعش توسط ادارات کل اشاره کرد و گفت: ساماندهی امور حفاظتی، تعیین تکلیف نیروهای حفاظتی، حدنگاری اراضی ملی، تامین حدود ذخیره گاه های جنگلی، تهیه و اجرای طرح های جنگلداری و اقتصادی کردن آن‌ها، ارتقای معیشیت مرتعداران، توسعه دولت الکترونیک، توسعه گیاهان دارویی و زراعت چوب برای حل قاچاق از این جمله است.

محمدرضا همتی اظهار داشت: همچنین تعیین حقوق مردم و ساماندهی ممیزی اراضی در قالب امضای تفاهمنامه صورت گرفته با سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت راه و شهرسازی و جهادکشاورزی از دیگر طرح های سازمان در سال جاری است.

در پایان این مراسم از ابوطالب قزل سفلو مدیر کل سابق منابع طبیعی و آبخیزداری استان که از سال ۹۲ تاکنون این مسوولیت را بر عهده داشت؛ قدردانی شد.

استان گلستان دارای ۷ اقلیم از ۱۳ اقلیم دنیاست که ۸۶۲ هزار هکتار عرصه مرتعی در شمال و در همسایگی کشور ترکمنستان، ۴۵۲ هزار هکتار جنگل در نواحی جنوبی، ۱۲۰ کیلومتر ساحل دریای خزر از بندرگز تا گمیشان، ۶۶۷ هزار هکتار زمین زراعی و افزون بر ۳۰ هزار هکتار باغ مثمر دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها