۵.۵ میلیارد تومان در روستاهای مراغه هزینه می‌شود

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های روستایی و نیز آزادسازی حریم رودخانه‌ها، ۵.۵ میلیارد تومان در این مناطق هزینه می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدعلی موسوی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح های عمرانی مراغه افزود: این میزان اعتبار برای اجرای آزادسازی حریم رودخانه مردق و آبرسانی به روستای اکیز این شهرستان هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح آزادسازی حریم رودخانه مردق چای به طول ۶ کیلومتر و با بیش از ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار اجرا می شود.

موسوی اضافه کرد: هم اکنون این طرح با وجود شرایط نامناسب جوی در منطقه گشایش در حال اجرا بوده و در ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: با اجرای این طرح، بستر و حاشیه این رودخانه آزادسازی و از پیامدها و حوادث ناشی از جاری شدن سیلاب در فصول بارندگی در آن پیشگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح احداث شبکه تامین آب شرب بهداشتی روستای اکیز افزود: این طرح در راستای رفع مشکل چندین ساله این روستا در زمینه بهره مندی از آب شرب آغاز شده است.

موسوی ادامه داد: برای اجرای این طرح آب، لوله گذاری به طول بیش از ۴.۳ کیلومتر، ایستگاه پمپاژ و نیز مخزن ۱۰۰ متر مکعبی احداث می شود.

وی اضافه کرد: این طرح توسط شرکت آب و فاضلاب مراغه و با بیش از ۲ ملیارد تومان اعتبار از روزهای گذشته آغاز و اوایل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، فرماندار مراغه و جمعی از مسوولان شهری همچنین با حضور در جمع کارکنان پلیس راه و راهداران این شهرستان در محور مراغه – هشترود از خدمات آنان در فصل زمستان تقدیر کردند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها