۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 2487
کد خبر: 84159255
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیریت بحران یا بحران مدیریتی کتاب شد

تهران- ایرنا- «مدیریت بحران یا بحران مدیریتی» عنوان کتابی است که در آن مقاله‌ها و مصاحبه‌های پروفسور علی یخکشی به چاپ رسیده است.

به گزارش ایرنا، مرتضی صالح پور مدیر انتشارات پادینا در گفت‌و گویی گفت: در کتاب مدیریت بحران یا بحران مدیریتی، مجموعه مقاله‌ها و مصاحبه‌های پرفسور علی یخکشی توسط نوشین آفتاب طلب گردآوری شده است.

وی ادامه داد: زندگی‌نامه علی یخکشی در آغاز کتاب قید شده و سه مقاله نخست این کتاب به دلیل اهمیت موضوع از کتاب «سیاست و مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست» آورده شده است.

به گفته صالح‌پور از دیگر مقاله‌ها ومصاحبه‌های استاد یخکشی در کتاب مدیریت بحران یا بحران مدیریتی می توان به معمای چهار نون، ارائه نشدن بسته کامل برای مدیریت جنگل، طرح جنگلداری در آستانه خانه تکانی، ادیان باید جدی‌تر وارد موضوع حفظ زمین و محیط زیست شوند، و روز جهانی مبارزه با بیابان‌زایی و خشکسالی اشاره کرد.

مدیر انتشارات پادینا با بیان اینکه پدر محیط زیست ایران مخالف انتقال آب خزر است و این امر را موجب خشک شدن خزر و جنگل‌های شمال می‌داند، خاطرنشان کرد: پروفسور یخکشی مرداد ۹۹ در یک گفت‌و گوی تلفنی ناکارآمدی مدیران متولی طبیعت را علت تصرف دماوند و آق مشهد دانست.

وی ادامه داد:‌ برنده جایزه تندیس طلایی محیط زیست در این مصاحبه خاطرنشان کرد که اینکه یک نفر برای ۵۶۰۰ هکتار جنگل سند مالکیت وقفی می‌گیرد یا سازمانی بخشی از دماوند را وقف می‌کند نشانگر ضعف سازمان متولی و ناکارآمدی مدیران آن است.

براساس این گزارش، علی یخکشی متولد سال ۱۳۱۸ در منطقه یخکش از توابع بهشهر استان مازندران، فوق دکترای خود را در رشته سیاست و مدیریت منابع طبیعی از دانشگاه ژرژآگوست گوتینگن دریافت کرد . تاسیس گروه محیط زیست دانشگاه تهران، عضویت در هیات مدیره IUFRO ، عضویت در هیات علمی دانشگاه گوتینگن آلمان، پژوهشگر نمونه کشور،‌ برنده جایزه ملی محیط زیست کشور و دریافت تندیس طلایی متخصصان محیط زیست و انتشار ۲۳ عنوان کتاب و بیش از ۹۰ مقاله در ایران،‌ترکیه، آمریکا و آلمان بخشی از افتخارات پدر محیط زیست ایران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار فرهنگ