۲هزار تن روغن خوراکی در لرستان توزیع می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۲ هزار تن روغن خوراکی برای مصرف مردم استان تامین شده است و علاوه بر فروشگاه‌های بزرگ در اختیار خرده‌فروشی ها نیز قرار می‌گیرد.

بختیار رازانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فرهنگ استفاده از روغن جامد در لرستان بیش از سایر استان های کشور است به همین منظور ستاد تنظیم بازار به تدریج به سمت حذف روغن جامد و جایگزینی روغن مایع پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف روغن خوراکی توسط مردم ایران به طور میانگین ۲۰ کیلوگرم است اضافه کرد: باید درخصوص توزیع این کالا دقت بیشتری شود تا علاوه بر فروشگاههای بزرگ، در اختیار خرده فروشی ها و فروشگاههای کوچک نیز قرار گیرد و مردم تمام نقاط شهری و روستایی از آن بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: بسیاری از کارخانه‌های تولید روغن خوراکی کشور، کارخانه تصفیه روغن هستند و مواد اولیه آنها وارداتی است بنابراین مشکل روغن خوراکی  مربوط به کل کشور است.

رازانی خاطرنشان کرد: از هفته گذشته تاکنون به طور میانگین ۵۰ تن روغن مایع ، ۵۰ تن روغن جامد و ۳۰ تن روغن صاف برای قنادی های استان تامین شده و در حال توزیع است اما انتظار داریم مردم از احتکار خانگی انواع کالاها به ویژه روغن خوراکی پرهیز و مصرف خود را مدیریت کنند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان افزود: کمبود روغن خوراکی در لرستان به دلیل احتکار خانگی، کمبود در کل کشور و هیجان بازار است.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی از جمله گران فروشی، کم فروشی، امتناع از درج قیمت و احتکار کالا مراتب را به شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها