مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به بیمه ناجیان غریق تاکید کرد

مشهد- ایرنا- مدیرکل ورزش‌ و جوانان خراسان رضوی گفت: اماکن ورزش آبی استان که از خدمات ناجیان غریق استفاده می‌کنند، باید آنان را به صورت ساعتی یا ماهیانه زیرپوشش بیمه قرار دهند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در خصوص خدمات در نظر گرفته شده برای ۲۰۰۰ نجات ‌غریق در این استان افزود: برای حمایت از ناجیان غریق و ساماندهی فعالیت آنان جلسه‌ای با روسای هیات شنا، شیرجه و واترپلو و نجات غریق و غواصی خراسان رضوی برگزار کردیم که مواردی در این راستا تصویب و مقرر شد در مرحله جدید بازگشایی اماکن و پارک‌های آبی در استان این موارد رعایت شود.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های ناجیان غریق این است که از هرگونه پوشش بیمه‌ای، به خصوص بیمه بیکاری محروم بوده‌اند که این مشکل را حل خواهیم کرد.

مدیر کل ورزش‌ و جوانان خراسان رضوی گفت: سامانه بسیار خوبی در هیات نجات غریق خراسان رضوی طراحی شده که کد و فعالیت تمامی ناجیان غریق در این سامانه ثبت و به ‌روز رسانی می‌شود و در صورتی که قرارداد بیمه تامین اجتماعی ناجیان غریق در این سامانه ثبت نشود، اجازه بازگشایی به آن مکان ورزشی داده نخواهد شد.

وی افزود: زمان فعالیت ناجیان غریق بر اساس سامانه‌ای که هیات نجات غریق طراحی کرده، سازماندهی می‌شود و مدت زمان فعالیت آنان مشخص است.

فتاحی ادامه داد: یک دوره آموزشی در استان برای مدیران اماکن ورزش آبی، مربیان شنا و ناجیان غریق برگزار می‌شود تا در جریان به‌روز رسانی قوانین و مقررات قرار گیرند.

وی با بیان اینکه بازرسی از این اماکن را به صورت جدی ساماندهی می‌کنیم گفت: به زودی جلسه‌ای با نمایندگان ادارات کار، تامین اجتماعی، معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش‌ و جوانان و روسای هیات‌های شنا و نجات غریق خراسان رضوی برگزار خواهد شد تا در خصوص بیمه ناجیان غریق و کارکنان فعال در استخرها و اماکن آبی تبادل نظر شود. 

مدیر کل ورزش ‌و جوانان خراسان رضوی افزود: پس از ۹ ماه تعطیلی اماکن آبی و شرایط خوبی که در مبارزه با ویروس کرونا آغاز شده و با توجه به خارج شدن شرایط از وضعیت قرمز، پیش‌بینی می‌شود استخرها و اماکن ورزش آبی بازگشایی شوند.

وی ادامه داد: مطابق آخرین نامه‌ای که برای حق‌الزحمه ماهیانه و اضافه کار ناجیان غریق از فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور ارسال شده، کارفرمایان و صاحبان استخرها مکلف به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ناجیان غریق به صورت قرارداد دائم، موقت یا ساعتی بر اساس ساعت حضور آنان در محل کار خود هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها