معاون استاندار: نرخ نان در آذربایجان‌غربی افزایش نمی‌یابد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم نظارت بر واحدهای نانوایی در استان گفت: افزایش نرخ نان در استان صورت نمی‌گیرد و با واحدهای مختلف که نرخ را خودسرانه بالا می برند، باید برخورد شود.

نادر صادقی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه آرد و نان آذربایجان غربی با بیان این که فراوانی نانوایی‌ها در سطح استان با توجه به جمعیت استان ۲ برابر میانگین کشوری است، اظهار داشت: هیچ گونه کوتاهی در تهیه و تولید نان قابل قبول نیست و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر بررسی فعالیت شرکت‌های حمل و نقل برای کاهش هزینه حمل آرد اضافه کرد: دستگاه‌ها و مسوولان مربوطه اهتمام داشته  و شرکت‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهند تا هزینه نانوایی‌ها افزایشی نداشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: امسال ۲ هزار و ۳۵۶ پرونده مربوط به آرد و نان در استان تشکیل شده که ارزش آنها به ۱۳ میلیارد ریال می رسد.

مسائل مربوط به تهیه و تولید آرد و نان، پرداخت حق‌الزحمه بازرسان نظارت، بررسی شرکت‌های حمل و نقل آرد، آرد تأمینی، توزیع تابلوهای معرف نانوایی‌ها و بررسی وضعیت واحدهای نان روغنی در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.

کارخانه نوآوری، دهه فجر امسال در آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی همچنین در جلسه هماهنگی برای راه اندازی کارخانه نوآوری در استان با اشاره به اهمیت نوآوری و خلاقیت در افزایش سرمایه‌های ملی و منطقه‌ای، گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت سه هزار و ۸۰۰ مترمربع طی دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

صادقی ادامه داد: این کارخانه بستری برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان، ایجاد زیست بوم کارآفرینی برای فناوران و نوآوران و بستری برای اشتغال دانشجویان فارغ‌التحصیل خواهد بود.

به گزارش ایرنا، طی هفته های اخیر برخی نانوایی ها در ارومیه و شهرهای مختلف آذربایجان غربی به بهانه کمبود آرد، اقدام به پخت کمتر نان و افزایش قیمت آن کرده بودند که موجب بروز صف های طولانی در سطح شهرها شد.

در حال حاضر، وضعیت بازار نان در ارومیه و آذربایجان غربی عادی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها