۲۱۰ هزار شغل برای مددجویان کشور ایجاد می شود

کرج - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با اشاره به طرح ها و برنامه های در دست اقدام این نهاد حمایتی گفت: طبق برنامه ریزی تا پایان سال جاری ۲۱۰ هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد در کشور ایجاد می شود.

سید مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در آیین رونمایی از طرح خدمات پهپادی کشاورزی مددجویان کمیته امداد خمینی (ره) در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) مشکین دشت استان البرزافزود:

 کمیته امداد امام خمینی (ره) سال گذشته ۳۰ درصد اشتغال خالص کشور را محقق کرد که امسال نیز طبق برنامه ۲۱۰ هزار شغل ایجاد خواهیم کرد.

وی اظهار داشت:  استان البرز در سال جاری توانسته ۹۲.۵ درصد سهم اشتغال مددجویان را  محقق کند و تا آخر دی ماه جاری به صد در صد می رسد.

بختیاری گفت : با توجه به تاکید و ماموریتی که مقام معظم رهبری در تاریخ ۳۱ تیرماه سال ۹۸ به بنده دادند، توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در اولویت کاری قرار گرفته و باید تغییر رویکردی در برنامه‌های کمیته امداد را  شاهد باشیم.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)  اظهار داشت: سال گذشته رویکرد این نهاد بر توانمندسازی مددجویان معطوف شد و امسال نیز مدیریت دانش بنیان در بستر اقتصاد مقاومتی با همت معاونت اشتغال و خودکفایی این نهاد در کشور عملیاتی شده است.

وی ، خدمات پهپادی کشاورزی را از  آثار ارزشمند مدیریت دانش بنیان کمیته امداد امام خمینی (ره) برشمرد و  گفت: این کار بزرگ و ارزشمند با همراهی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان هواپیمایی کشوری محقق شد  که از ۵۰۰  مددجویی که تحت آموزش کنترل پهپادی قرار گرفتند، ۲۰۰ نفر آنان موفق به دریافت گواهینامه شدند که در قالب ۲۰ تیم کنترل پهپادی ساماندهی شده اند.

بختیاری افزود: این حرکت نشان‌دهنده این است که افرادی که به عنوان مددجو زیر پوشش کمیته امداد هستند، توانمندی های بالایی دارند که باید از این استعدادها با کمک دستگاه های اجرایی بیش از پیش استفاده شود.

هفت فروند بالگرد خدمات کشاورزی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور  امروز در بخش کشاورزی البرز عملیاتی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها