نمایشگاه دائمی عرضه مستقیم کالا در ساوه راه اندازی می شود

ساوه - ایرنا - فرماندار ساوه گفت: راه‌اندازی نمایشگاه دائمی عرضه مستقیم انواع کالا با هدف تعدیل قیمت‌ها در شهر صنعتی ساوه در دستور کار است.

به گزارش ایرنا، «علی میرزایی» روز چهارشنبه در پایان جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ساوه که در فرمانداری برگزار شد، به ایرنا گفت: عرضه مستقیم کالا از سوی واحدهای تولیدی مستقر در شهر صنعتی کاوه از مطالبات عمومی مردم این و در نظر داریم این مسأله که تاثیر زیادی بر روی قیمت تمام شده برای مصرف کنندگان دارد را در قالب یک نمایشگاه دائمی عملیاتی کنیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت بالای تولیدات  صنعتی ساوه و فعالیت واحدهای تولیدی مختلف، برپایی نمایشگاه دائمی عرضه مستقیم انواع کالا در شهر صنعتی می تواند ضمن حذف دلالان و واسطه ها حمایت مناسبی از سبد مصرفی خانوارها باشد.

فرماندار ساوه با اشاره به ضرورت استفاده مردم از ظرفیت واحدهای تولیدی، تصریح کرد: با ایجاد هسته‌ای متشکل از دستگاه‌های اجرایی مرتبط و سرمایه‌گذار برپایی نمایشگاه، قراردادی با واحدهای تولیدی متقاضی منعقد شده و کالاها به طور مستقیم در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد.

وی نقش اصناف و بازار را در حیات اقتصادی بی‌بدیل دانست و گفت: با توجه به محدودیت تعداد بازرسان در زمینه فعالیت صنوف و همچنین گلایه مندی مردم از احتکار و گرانی کالاها، باید با ساز و کاری مناسب در راستای تقویت شفافیت و نظارت بر قیمت ها و نیز جلوگیری از فساد جلوگیری اقدام شود.

میرزایی بیان کرد: جانمایی چندین تلویزیون شهری و اعلام قیمت‌های مصوب راهکار مبارزه با گرانی‌ها است و همچنین گامی در جهت توسعه شهر الکترونیک نیز محسوب می‌شود.

فرماندار ساوه ادامه داد: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های ذیربط طرح تعبیه تلویزیون‌های شهری به منظور اعلام قیمت‌ مصوب کالاهای اساسی تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.  

وی عنوان کرد: ستاد تنظیم بازار موظف است بر روند تولید، توزیع و مصرف نظارت داشته باشد اما متاسفانه نظارت بر تولید مغفول مانده و مشکلاتی از جمله احتکار و توزیع نامناسب برخی واحدهای تولیدی سبب گرانی کالاها می‌شود.

وی همچنین خواستار حل مشکل تولید و توزیع مرغ در ساوه با همراهی مدیران دستگاه‌های ذیربط و واحدهای مرغداری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها