بخشی از نیاز وارداتی کشور در واحد سولفات پتاسیم ارومیه تامین می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) با اشاره به اینکه هم اینک بخشی از نیاز کشور به سولفات پتاسیم وارد می‌شود، گفت: با راه‌اندازی واحد سولفات پتاسیم ارومیه، میزان قابل توجهی از واردات این محصول مهم کاسته و از خروج ارز جلوگیری می‌شود.

رسول اشرف زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان تولید این واحد جدید که فردا، با دستور رییس جمهوری به بهره برداری می‌رسد، ۴۰ هزار تن سولفات پتاسیم و ۵۰ هزار تن اسید کلریدریک است که ارزش بسیار زیادی در تکمیل زنجیره ارزش بخش پتروشیمی در کشور دارد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۵۸۰ میلیارد ریالی برای اجرای این طرح،  اضافه کرد: میزان درآمدزایی آن، حدود چهار هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال است که درآمدزایی بسیار مناسبی برای این بخش محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) با بیان اینکه پتروشیمی ارومیه یکی از شرکت های قدیمی این گروه بوده و از سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را با تولید چهار هزار تن ملامین آغاز کرده، ادامه داد: هم اینک ۱۸۴ هزار تن، ظرفیت تولید این مجتمع است و محصولات متنوعی نظیر ملامین، اسید سولفوریک و اسید کلریدریک تولید می کند.

اشرف زاده اظهار کرد: در کنار تکمیل زنجیره ارزش، توسعه این واحد نیز در دستور کار شرکت است که در این راستا، ۲  طرح توسعه شامل تولید پلی آلومینیوم کلراید و راه اندازی نخستین پارک صنعتی ملامین کشور در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: ظرفیت در نظر گرفته شده "پلی آلومینیوم کلراید"  ۲۰ هزار تن بوده و می تواند بخش زیادی از نیاز کشور را به این محصول تامین کند.

وی افزود: همچنین در صدد هستیم نخستین پارک صنعتی ملامین کشور را در پتروشیمی ارومیه راه اندازی کنیم که عملیات اجرایی آن از دهه فجر امسال آغاز می شود.

واحد تولید سولفات پتاسیم مجتمع پتروشیمی ارومیه، فردا /پنجشنبه/ با دستور رییس جمهوری به بهره برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha