بهسازی بیش از ۱۴۲ کیلومتر از طول معابر پیاده‌رو پایتخت

تهران- ایرنا- معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: طول معابر بهسازی شده در قالب طرح بهسازی معابر پیاده‌رو و احداث مسیرهای دوچرخه‌سواری به بیش از ۱۴۲ کیلومتر رسید.

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه شهرداری تهران، صفا صبوری دیلمی در تشریح دستاوردهای اجرایی طرح ۵۰۰ کیلومتری احداث مسیرهای دوچرخه و بهسازی معابر پیاده‌رو موسوم به "طرح بهراه"با بیان اینکه در پایان هفته سی و هفتم اجرای طرح منتهی به شانزدهم آذرماه سال بیش از ۱۴۲ کیلومتر از معابر پیاده رو شهر تهران به‌سازی و به مسیر ویژه دوچرخه سواری مجهز شد، افزود: این طرح، اکنون در ۱۴۳ معبر در حال اجرا بوده و به لحاظ پراکندگی جغرافیایی، تمام مناطق ۲۲گانه شهر تهران را در بر گرفته است.

وی در تشریح فرآیند انتخاب معابر در طرح ۵۰۰ کیلومتری بهسازی معابر پیاده رو، از بررسی و انطباق لایه های مختلف GIS خبر داد و گفت: به زعم برنامه ریزان طرح، حدود ۲۰ لایه GIS برهم منطبق شده تا بهترین نقشه راه  پیش روی مجریان طرح قرار گیرد. در واقع علاوه بر طراحی های پیش بینی شده در برخی اسناد بالادستی همچون برنامه ۵ ساله شهرداری تهران، مسیرهای طراحی شده برای مناسب سازی معلولان و شاخص هایی از قبیل نزدیکی به مدارس، ایستگاه های مترو و اتوبوس نیز در انتخاب اجزای این رینگ ۵۰۰ کیلومتری نقش داشته اند.

صبوری با بیان آنکه تهران در چشم انداز طرح بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیرهای دوچرخه، از ۵۰۰ کیلومتر مسیر مناسب سازی شده پیاده و دوچرخه به صورت یک رینگ به هم پیوسته برخوردار خواهد شد، این میزان مسیر پیاده روی بهسازی شده را در مقایسه با طول ۱۲ هزار کیلومتری معابر پیاده ناکافی دانست و تاکید کرد موضوع بهسازی معابر پیاده رو باید در طول دوره های مختلف مدیریت شهری در زمره اولویت ها باقی مانده و مورد مطالبه شهروندان، فعالان حوزه مدیریت شهری و سازمان های مردم نهاد حمایت از حقوق معلولان باشد.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، در حال حاضر اتمام پروژه یادشده به عنوان یک هدف اصلی دنبال می شود و تلاش خواهد شد تا پایان دوره فعلی مدیریت شهری، افق های تازه تری در این زمینه تعریف شود تا به این ترتیب جریان تلاش برای بهبود وضعیت معابر پیاده روی شهر تهران که در ریل مناسب قرار گرفته است، ادامه مسیر دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها