اعتبارات خرید اداوات کشاوری در نیر ۲ برابر شد

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر از افزایش ۲ برابری میزان جذب اعتبار برای خرید ادوات کشاورزی در این شهرستان خبرداد.

رضا ناصری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: با توجه به اینکه استفاده از ادوات دنباله‌بند کشاورزی در اجرای عملیات مکانیزه موردنیاز محصولات زراعی و باغی تاثیر شگرفی دارد، در سال جاری  ۶۳ میلیارد ریال اعتبار مکانیزاسیون به شهرستان اختصاص یافته که تاکنون ۱۶۰ درصد آن جذب شده‌ است.

وی بیان کرد: ضریب مکانیزاسیون واقعی بخش کشاورزی منطقه در سال ۱۳۹۸ حدود ۴۸.۲ اسب بخار بر هکتار بود که امسال به ۶۲.۲ اسب بخار در هکتار رسیده است.

ناصری افزود: جهاد کشاورزی نیر با رسیدن به این سطح از مکانیزاسیون از بابت نیروی محرکه در استان اردبیل دارای رتبه ۲ بوده و با تسهیلات اعطایی در سال جاری بهره‌برداران توانستند نسبت به خرید ۷۶ دستگاه تراکتور، یک کمباین و ۴۹ دستگاه ادوات دنباله‌بند کشاورزی اقدام کنند که نسبت به سال قبل افزایش ۲ برابری را نشان می‌دهد.

وی مجموع تسهیلات جذب شده برای تراکتور و ادوات دنباله‌بند از ابتدای سال تاکنون را ۱۰۴ میلیارد و ۱۱۷ میلیون ریال ذکر کرد که تاکنون ۷۶ دستگاه تراکتور و ۴۹ دستگاه ادوات دنباله‌بند جذب شده و کل تعداد تراکتورهای موجود در این شهرستان به هزار و ۶۳۷ دستگاه رسیده است.

نیر در ۳۰ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد ، بیش از ۸۵ درصد جمعیت این شهرستان در شغل کشاورزی فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها