۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۶
کد خبرنگار: 2854
کد خبر: 84159124
۰ نفر

برچسب‌ها

گازگرفتگی جان پدر و پسر قزوینی را گرفت

قزوین - ایرنا - پدر و پسری به علت گاز گرفتگی ناشی از روشن بودن موتور برق، جان خود را در ویلای نیمه کاره از دست دادند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه طی تماس با سامانه ۱۲۵ از حادثه گازگرفتگی در ویلای نیمه کاره در شهرک ویلایی میانچال قزوین خبر داده شد که بلافاصله نیروهای اورژانس و آتش نشانان ایستگاه ۴ به محل اعزام شدند..

قدیر موسی خانی افزود: بر اساس شواهد این افراد به خاطر عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از موتور برق و استنشاق منوکسیدکربن حاصل از بکارگیری موتور برق دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده اند.
وی افزود: از موتور برق روشن برای تامین گرمایش ساختمان که تمام فضاهای ورود و خروج هوا در آن محصور شده بود، استفاده نموده بودند که به تدریج بر اثر افزایش مونوکسیدکربن ناشی از آن دچار گازگرفتگی شدند.

وی نسبت به خطر گازگرفتگی به عموم مردم هشدار داد و از آنان خواست نسبت به علائمی مانند سردرد و گیجی، هشیار باشند.

موسی خانی گفت: منوکسیدکربن، گازی بی رنگ، بی بو و بدون طعم و غیر محرک است که تماس طولانی با این گاز ، سردرد، گیجی و ضربان شدید شقیقه ها را همراه دارد.
وی با اشاره به سرمای هوا در بیشتر نقاط کشور و استفاده مردم از از وسایل گرما زا به ویژه گاز خانگی، خاطرنشان کرد: گاز منوکسیدکربن در اثر سوختن ناقص سوخت های فسیلی مانند نفت، گاز، بنزین، گازوئیل، دوداگزوز اتومبیل و ذغال چوب حاصل می شود.
وی، وزوزگوش و خواب آلودگی را از علائم گازگرفتگی عنوان کرد و گفت: همچنین فرد مسموم دچار تهوع و تپش قلب می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی قزوین تاکید کرد: حضور در گاراژهای در بسته که در آن اتومبیل با موتور روشن وجود دارد، خطر بروز مسمومیت با منوکسیدکربن را همراه دارد.همچنین هنگام استفاده از بخاری نفتی و گازی، جهت پیشگیری از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن، لازم است از نصب صحیح و کارکرد مناسب دودکش ها مطمئن شد.

ماه گذشته نیز یک زوج قزوینی در بلوار آیت اله خامنه ای براثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها