هواشناسی خراسان رضوی نسبت به آبگرفتگی و رواناب هشدار داد

مشهد- ایرنا- هواشناسی خراسان رضوی روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به آبگرفتگی و ایجاد رواناب بر اثر وقوع بارندگی در این استان هشدار داد.

به گزارش مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی، با توجه به نفوذ سامانه ناپایدار و بارشی به نواحی شمال‌ شرق کشور ، بارندگی در این استان از عصر پنجشنبه هفته جاری آغاز می شود.
بر این اساس بیشترین حجم بارشها که تا صبح روز یکشنبه هفته آینده ادامه دارد روزهای جمعه و شنبه آتی پیش ‌بینی شده است.
بر اساس پیش بینی های انجام شده این بارشها روز پنجشنبه تا ظهر جمعه در نیمه جنوبی استان خراسان رضوی با بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلاب همراه خواهد بود.
اطلاعیه هواشناسی خراسان رضوی می افزاید: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا در این استان بین هشت تا ۱۰ درجه سلسیوس، بارندگی از عصر جمعه در بیشتر  نقاط تبدیل به برف خواهد شد.
بر این اساس وزش باد شدید روز پنجشنبه و جمعه در بیشتر نقاط خراسان رضوی و روز شنبه در نوار شرقی استان پیش بینی شده است.
 طی فعالیت این سامانه در نواحی سردسیر خراسان رضوی حداقل دمای شبانه به کمتر از ۱۰ درجه زیرصفر خواهد رسید و هوای سرد تا پایان هفته آینده در استان ماندگار خواهد بود.
در این مدت یخبندان و لغزندگی معابر و جاده‌ها، افزایش شدت وزش باد، کولاک برف، تشکیل مه، کاهش میدان دید، اختلال در سیستم حمل و نقل در استان پیش بینی شده است. 
این اطلاعیه همچنین بر عدم توقف و رفت و آمد در حاشیه رودخانه‌ها و خودداری از صعود به ارتفاعات، تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، دامداری‌ها و مراکزی که تولیدات آنها نسبت به تغییرات دمایی حساس است و همچنین همراه داشتن تجهیزات زمستانی توسط رانندگان تاکید کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها