۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 2712
کد خبر: 84159101
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف ۲۵۱ کیلوگرم آویشن قاچاق در طبس

بیرجند - ایرنا - فرمانده انتظامی طبس از کشف ۲۵۱ کیلوگرم آویشن قاچاق از یک اتوبوس مسافربری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمود علی‌پور گفت: در راستای طرح مبارزه با کالای قاچاق، ماموران انتظامی ایست و بازرسی "دیهوک" شهرستان طبس هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی اظهار داشت: ماموران انتظامی پس از هماهنگی با مقام قضایی، در بازرسی از خودرو ۲۵۱ کیلوگرم گیاه دارویی آویشن را کشف و در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی طبس با اشاره به این که کارشناسان ارزش ریالی کالای مکشوفه را ۱۵۰ میلیون ریال برآورد کردند، افزود: متهم دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی تاکید کرد: با هر گونه حمل و جابه‌جایی یا توزیع کالای قاچاق با شدت هرچه تمام برخورد می‌شود و شهروندان در صورت مشاهده این گونه موارد، مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف بیش از هزار و ۸۰۰ قطعه مرغ فاقد مجوز  

فرمانده انتظامی درمیان هم از کشف هزار و ۸۰۰ قطعه مرغ قاچاق و توقیف یک کامیون در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسن دشتستانی گفت: ماموران انتظامی شهرستان درمیان، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک کامیون در حال حرکت مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان درمیان بیان داشت: ماموران در بازرسی از این کامیون هزار و ۸۰۰ قطعه مرغ قاچاق و فاقد مجوز حمل را کشف و در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند.

وی با بیان این که کارشناسان ارزش ریالی کالای کشف شده را ۲۵۰ میلیون ریال براورد کردند، تصریح کرد: متهم دستگیر شده به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار پلیس قرار دارد و با هرگونه قاچاق برابر قانون برخورد خواهد شد لذا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت‌های ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

کشف ۱۹۲ میلیون ریال کالای قاچاق در قاین 

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان قاینات نیز از کشف ۱۹۲ میلیون ریال کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ جواد بلوکیان گفت: ماموران انتظامی پاسگاه "ابراهیم آباد" شهرستان قاینات در راستای اجرای طرح ممنوعیت ورود کالای قاچاق، هنگام کنترل محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک سواری پژو ۴۰۵ مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از خودرو ۴۵ بسته لوازم بهداشتی و سایر اقلام قاچاق را که فاقد مجوز بود، کشف و در این رابطه یک متهم را دستگیر کردند.

جانشین فرمانده انتظامی قاینات با بیان این که کارشناسان ارزش ریالی کالای مکشوفه را ۱۹۲ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این رابطه خودرو توقیف و متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

وی بیان کرد: اجرای این گونه طرح‌ها یکی از راهبردهای عملیاتی پلیس در پیشبرد اهداف ماموریتی مبارزه با قاچاق کالا در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می‌شود و در این زمینه همراهی و همکاری تمامی نهادها و بخش‌ها با نیروی انتظامی ضروری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها