ورزش نابینایان بیشترین آسیب را از کرونا دیده است

کرج - ایرنا - رییس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان البرز گفت: ورزش نابینایان و کم بینایان نسبت به سایر رشته های ورزشی کشور بیشترین آسیب را از کرونا دیده است.

روزبه زورقی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: نابینایان و کم بینایان از حس لامسه به عنوان یک حس جایگزین بینایی استفاده که با شیوع ویروس کرونا و ترس از اینکه فرد یا نقطه ای آلوده به این ویروس باشد، سبب شده تا میزان تردد این قشر در جامعه و بخش ورزش کاهش یابد.

وی اظهار داشت: ورزش هایی مانند گلبال، فوتبال پنج نفره و یا دوومیدانی که بایستی با همراه باشد از جمله این ورزش های لمسی هستند که سبب شده تا ورزشکاران ما نه در تمرینات و نه در رویدادها امکان حضور داشته باشند.

زورقی گفت: هم اکنون هیچ رشته ورزشی با توجه به شیوع ویروس کرونا در فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان فعال نیست و تنها رشته شطرنج را به صورت مجازی در حال برگزار کردن هستیم.

وی ادامه داد: همچنین با هدف جلوگیری از افت تمرینات ورزشی در این ورزشکاران  و تشویق شان آنها خواسته شده که در خانه تمرینات را در بخش هایی از جمله آمادگی جسمانی انجام و در قالب فیلم برای ما ارسال کنند.

زورقی گفت: با این وجود شیوع ویروس کرونا تا حد زیادی سبب دور شدن ورزشکاران  ما از ورزش شده و بیشترین آسیب در این دوران به این ورزشکاران کم بینا و نابینا وارد شده است.

بیش از ۳۰۰ ورزشکار سازمان یافته کم بینا و نابینا در استان البرز به صورت حرفه ای و آماتور در ۹ رشته ورزشی از جمله هندبال، شطرنج، دو و میدانی، پاورلیفتینگ، جودو، دوچرخه سواری، شنا، فوتسال و گلبال مشغول به فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها