استاندار: تمرکز مدیران استفاده از آب خلیج فارس برای کرمان باشد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: تمرکز مدیران برای تامین آب طرح‌های مسکن این شهر بر ۹۰ کیلومتر لوله کشی و گرفتن انشعاب از خط انتقال آب خلیج فارس باشد.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان کرمان افزود: این استان محل عبور خط انتقال آب خلیج فارس و ۱۰ میلیون مترمکعب سهمیه آب دارد که بابد برای رفع مشکل کم‌آبی از آن بهره ببریم.

وی با اشاره به چالش آبی کرمان اظهار داشت: زمین‌های اطراف کرمان متقاضی ندارند و همچنین آسیب شناسی برای بهره بردن از طرح اقدام ملی مسکن انجام شود.

استاندار کرمان با اشاره به ضرورت ارائه جلسات و مصوبات کارشناسی از مدیران درخواست کرد برای پروژه ۱۹۲ واحدی بهزیستی وقت بگذارید و آن تعیین تکلیف کنید.

وی ادامه داد: متقاضیان در زمین‌های موجود با اولویت آموزش و پرورش در دانشکده رضوان قابل ساماندهی هستند.

وی بیان داشت: جایگزینی و حذف افراد بدحساب در پروژه های باقی مانده با نرخ جدید پیشنهادی مناسب است و در این‌ زمینه مسکن‌های مهر معطل مانده با نرخ روز به‌افراد جدید واگذار می‌شود.

زینی‌وند افزود: نشستی با حضور نماینده اعضا، پیمانکار طرح‌های نیمه تمام مسکن مهر و مددجویان بهزیستی، اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمان و معاون امور عمرانی استاندار کرمان برگزار و تصمیمی گرفته شود که کمترین ضرر به قشر آسیب پذیر جامعه وارد شود.

وی با بیان اینکه اختلاف بین دستگاه‌های دولتی را رفع می‌کنیم گفت: دستگاه‌ها اختلافات بین خود را در محاکم قضایی مطرح نکنند و مگراینکه در کمیته داوری بررسی شده و تصمیم به ارجاع به این محاکم باشد.

چالش آب طرح‌های مسکن در کرمان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: برخی پروژه‌های مسکن مهر عجولانه و دستوری اجرا شد و چالشی برای دولت بعد و خدمات زیربنایی و روبنایی استان ایجاد کرد.

محمد طاهری افزود: تامین نشدن آب طرح اقدام ملی مسکن نیز موجب بیشترین نارضایتی و آشوب می‌شود و استفاده از زمین دانشکده رضوان در شرقی ترین نقطه کرمان و وجود کمبود آب، شهر را با مصیبت می‌کند زیرا ورودی آب جنوب غرب شهر است.

وی با اشاره به اضافه شدن زمین‌های دولتی به شهر و گسترش بی‌حد آن تاکید کرد: انتقال آب به شهرک رضوان بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها