۸۵ زندانی استان تهران در آزمون‌های دانشگاه شرکت می‌کنند

تهران - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان تهران از حضور ۸۵ زندانی در آزمون‌های دانشگاه خبر داد و گفت: آزمون‌های پایان ترم دانشگاه پیام نور از ابتدای ماه جاری در ندامتگاه‌های این استان برگزار می‌شود و دانشجویان مراکز علمی کاربردی بعثت نیز طی روزهای آینده توانایی علمی خود را محک می‌زنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل زندان‌های استان تهران، سیدحشمت الله حیات الغیب با اشاره به فراهم بودن شرایط یکسان برای ادامه تحصیل زندانیان افزود:  ۸۵ نفر از مددجویان که در رشته های حقوق قضایی، مدیریت کسب و کار، مکانیک و تعمیر خودرو و حسابداری دانشگاه های پیام نور و مراکز علمی کاربردی بعثت یک، دو وسه تحصیل می کنند، از ابتدای ماه جاری در امتحانات پایان ترم شرکت می کنند.

وی ادامه داد: این تعداد زندانی در ندامتگاه های زنان، قزلحصار، تهران بزرگ، بازداشتگاه اوین و زندان رجایی شهر و همچنین مراکز علمی کاربردی بعثت تحصیل می کنند که آزمون های پایان ترم توسط نمایندگان دانشگاه برگزار می شود.

مدیرکل زندان‌های استان تهران اعلام کرد: اگر کسی علاقمند به تحصیل و دانش افزایی باشد، به صورت رایگان از نهضت سواد آموزی تا اخذ مدرک دکترا تحت حمایت هایی مانند تهیه کتب درسی، آموزش از راه دور، حضور معلم یا استاد در کلاس‌های درسی زندان و اخذ آزمون های ورودی دانشگاه ها و پایان ترم قرار می گیرند و تلاش می‌شود هیچ مانعی جهت ادامه تحصیل وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: تحصیلات بالا و ارتقای آگاهی همراه با افزایش توانایی‌ها و مهارت‌های حل مسئله، قدرت درک و تجزیه تحلیل و مقابله با مشکلات را در افراد بالا برده، تا حدودی باعث موفقیت نسبی افراد در جامعه می‌شود.

حیات الغیب ادامه داد: اغلب افرادی که تحصیلات بالاتری دارند رفتارهای اجتماعی و شخصیتی بهتری دارند و به همین دلیل در جامعه از احترام بیشتری برخوردار هستند. برخوردارند و احترام بیشتری نیز دریافت می‌کنند. والدین تحصیل‌ کرده آگاهی بیشتری در مورد تربیت فرزندان خود دارند و معمولا فرزندان تحصیل کرده‌ای نیز تحویل جامعه داده، آسیب های اجتماعی و بروز جرایم در جامعه کاهش می یابد.

بنا بر این گزارش، مراکز علمی کاربردی بعثت ۱، ۲ و ۳ به ترتیب در بازداشتگاه اوین، زندان رجایی شهر و ندامتگاه قزلحصار استقرار دارند و مددجویان در هر دو دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی از خدمات رایگان تحصیلی زندان بهره مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار جامعه