برخورد با جرائم خشن از اولویت‌های پلیس قم است

قم – ایرنا – فرمانده انتظامی استان قم بابیان اینکه برخورد با جرائم خشن یکی از اولویت‌های پلیس قم است، از دستگیری ۱۱ تن اراذل‌واوباش در این استان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی در گفت‌وگویی تاکید کرد: اگر کسی بخواهد در استان قم قدرت‌نمایی کند با برخورد مقتدرانه پلیس مواجه خواهد شد.

وی افزود: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته جرائم ۴ درصد کاهش و کشفیات نیز ۱۳ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان قم در ادامه با اشاره به اجرای طرح فتح در این استان گفت: با تلاش پلیس ۹۸ سارق دستگیر و ۲۳۹ فقره سرقت شامل وسایل نقلیه، منزل، محل کسب و غیره کشف‌شده است.

میرفیضی، ارزش اموال مسروقه کشف‌شده را بیش از ۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و هدف از اجرای طرح فتح را ارتقاء امنیت عمومی اجتماعی جامعه،برخورد با مخلان نظم و امنیت، دستگیری متهمان متواری و همچنین مبارزه با انواع سرقت و قاچاق مواد مخدر برشمرد.

وی همچنین با اشاره به این‌که در این طرح درمجموع ۳۵۰ نفر دستگیر شدند گفت: با تلاش همکاران ۱۶ دستگاه خودرو «قاچاق بر» توقیف و لوازم‌خانگی قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال کشف شد.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به کشفیات پلیس قم در حوزه مواد مخدر، تصریح کرد: در اجرای این طرح ۷۲ نفر متهم شامل ۳۴ نفر توزیع‌کننده خرد، ۳۶ نفر معتاد و ۲ نفر قاچاقچی مواد افیونی دستگیر که از قاچاقچیان ۵ کیلوگرم هروئین کشف‌شده است.

وی ادامه داد: با تلاش مأموران پلیس در رده‌های مختلف از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ تن و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف‌شده است.

میرفیضی اضافه کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا نیز ۱۲ نفر دستگیر، ۷ دستگاه خودرو سنگین و ۹ دستگاه خودرو سبک توقیف که کارشناسان ارزش اقلام کشف‌شده قاچاق شامل پوشاک، پارچه و لوازم‌خانگی را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

فرمانده انتظامی استان قم در ادامه سخنان خود به توقیف ۴۳۷ رأس دام قاچاق اشاره و تصریح کرد: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته ۵۷ تن از محکومان متواری نیز دستگیرشده‌اند.

وی با اشاره به طرح تشدید نظارت بر واحدهای صنفی، از بازدید ۵۶۰ واحد صنفی در مدت مذکور خبر داد و گفت: ۹۱ واحد صنفی اخطار و ۱۳ واحد قهوه‌خانه نیز پلمب شده است.

جزییات نحوه پرداخت عوارض در آزادراه قم - تهران

رئیس پلیس راهور استان قم نیز جزییات نحوه پرداخت عوارض آزادراه قم-تهران را اعلام کرد.

 سرهنگ غلامرضا صدفی اظهار داشت: خودروهایی که در آزادراه تردد دارند، بعد از دریافت پیامک پرداخت عوارض آزادراهی تا مدت ۴۸ ساعت فرصت دارند که نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.

وی اضافه کرد: چنانچه مالک وسیله نقلیه بعد از اتمام مدت ۴۸ ساعت نسبت به پرداخت عوارض اقدامی انجام ندهد، اطلاعات خودرویی توسط شرکت سپندار برای اعمال قانون به سامانه اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی ارسال می‌شود که علاوه بر جریمه برای خودروهای سبک به مبلغ ۴۰ هزار و ۸۰۰ تومان و خودروهای سنگین مبلغ ۹۱ هزار و ۸۰۰ تومان، هزینه عوارضی نیز در سابقه پلاک خودرو منظور می‌شود.

وی گفت: چنانچه راننده‌ای مدعی باشد که قبل از اتمام زمان ۴۸ ساعت هزینه عوارضی را پرداخت و هم‌زمان جریمه‌شده است، این افراد باید با شماره تلفن ۶۳۴۶۸۵۳۱-۰۲۱ تماس گرفته تا ادعایشان بررسی شود و در صورت اثبات و صحت ادعا، شرکت مذکور مکلف به پرداخت خواهد بود.

صدفی خاطرنشان کرد: کسانی که مدعی باشند اصلاً پیامکی دریافت نکرده و جریمه‌شده‌اند، باید به مرکز تعویض پلاک مراجعه و نسبت به ثبت شماره تلفن همراه جدید اقدام و یا از ثبت شماره تلفن خود مطمئن شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها