۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۹
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84159075
۰ نفر

برچسب‌ها

 برف و کولاک جاده‌های زنجان را فرا گرفت

زنجان - ایرنا – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: هم اکنون بارش برف و کولاک آزادراه های زنجان - قزوین، زنجان - تبریز و سایر جاده های استان را فراگرفته است.

عبدالحسین علی اکبری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در آزادراه ها و جاده های ترانزیت زنجان، خرم دره به ابهر، زنجان بیجار، خدابنده - همدان، سلطانیه به خدابنده و نیک پی به ماهنشان بارش برف جریان دارد.

به گفته وی، بارش برف و کولاک نیز در گردنه های خانچایی، بادامستان، آق گدیگ و ذاکر در جاده های زنجان - طارم، زنجان – تهم – چورزق، گردنه های چایلو و قلی کندی در جاده زنجان – دندی و مسیر ارتباطی دندی به تخت سلیمان جریان دارد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: با توجه به محدودیت های کرونایی در خصوص تردد در جاده های استان زنجان در حال حاضر رانندگانی که حامل مواد غذایی، سوختی و سرویس کارکنان شرکت ها و دستگاه های اجرایی هستند، در جاده ها تردد دارند.
علی اکبری تاکید کرد: ضروری است این رانندگان، خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، به ویژه چراغ های مه شکن و وسایل گرمایشی مجهز کرده و بدون این تجهیزات اقدام به تردد نکنند.
وی، از همه رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان زنجان خواست، از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز کنند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: ۵۰ اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور و مجتمع های بین راهی این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
علی اکبری خاطرنشان کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir  و یا با نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها