بارش باران و برف کرمانشاه را در بر می‌گیرد

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه از ورود سامانه‌ای بارشی به جو استان خبر داد و گفت: این سامانه به تدریج از بعدازظهر امروز (چهارشنبه) تا صبح جمعه بارش‌های مناسبی همراه با یخبندان و سرما به همراه خواهد داشت.

علی محمد زوراوند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر بارندگی شاهد وزش باد، رعد و برق و همچنین بارش برف در مناطق سردسیر و حتی معتدل، ارتفاعات و گردنه ها نیز خواهیم بود.

وی ادامه داد: بارش باران از عصر امروز تا ظهر فردا (پنجشنبه) بویژه در شهرستان های پاوه، ثلاث باباجانی، روانسر، جوانرود، کنگاور، صحنه، سنقروکلیایی و شهر کرمانشاه نمود بیشتری خواهد داشت.

زوراوند تصریح کرد: بارش باران در برخی از شهرهای یاد شده با آبگرفتگی معابر و لغزندگی جاده ها نیز همراه خواهد شد.

معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه همچنین کاهش محسوس دمای شبانه را از دیگر پیامدهای ورود این سامانه اعلام کرد و افزود: برای روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه آینده یخبندان پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه حداکثر دمای امروز شهر کرمانشاه به ۹ درجه بالای صفر و امشب نیز حداقل آن به منفی سه درجه خواهد رسید، گفت: برای فردا دمای روزانه تغییر چندانی نخواهد داشت اما انتظار می رود برای فردا شب حداقل دما در کرمانشاه به منفی چهار و شب های جمعه و شنبه به منفی ۶ تا هفت درجه نیز برسد.

زوراوند تصریح کرد: در روزهای جمعه و شنبه کاهش دما برای تمام نقاط استان بسیار محسوس تر خواهد بود به گونه ای که دمای شبانه شهرهایی مانند کنگاور و سنقروکلیایی حدود ۹ تا ۱۰ درجه زیر صفر خواهد بود.  

سرخط اخبار استان‌ها