تاکید رئیس جمهوری و مشاور امنیت ملی عراق بر حفاظت از مراکز دیپلماتیک

بغداد - ایرنا - رئیس جمهوری و مشاور امنیت ملی عراق امروز (چهارشنبه) بر اهمیت حفاظت از مراکز دیپلماتیک در این کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه دفتر اطلاع‌رسانی «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق آمده است که «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی این کشور امروز با صالح دیدار کرد و در این دیدار بر اهمیت حمایت از نظام و حاکمیت آن در اعمال قانون از طریق دستگاههای امنیتی در راستای تضمین امنیت و ثبات عراق تاکید شد.

در این بیانیه آمده است که دوطرف همچنین بر اهمیت حفاظت از مراکز دیپلماتیک در عراق تاکید کردند، زیرا از تعهدات بغداد براساس منشورها و عرف‌های بین‌المللی به شمار می‌رود. آنها همچنین بر اهمیت جلوگیری از تعرض به این مراکز تاکید کردند، چرا که این امر بر وجهه عراق در محافل بین‌المللی آسیب می‌زند.

این بیانیه تصریح کرد: در این دیدار اهمیت تشدید تلاش‌های امنیتی و اطلاعاتی برای تعقیب هسته‌های تروریستی «داعش» و جلوگیری از دادن هرگونه فرصت به افراط‌گرایان برای برهم زدن امنیت شهروندان و ثبات آنها مورد بحث قرار گرفت.

بغداد یکشنبه شب شاهد راکت پراکنی به منطقه سبز این شهر بود. در زمان شلیک راکت به این منطقه، پدافند سفارت آمریکا که در محدود منطقه سبز پایتخت عراق قرار دارد، اقدام به هدف قرار دادن این راکتها کردند. در پی اصابت راکتها به منطقه سبز بغداد به تعدادی از خودروها در این منطقه آسیب وارد شد، ولی تلاف جانی در پی نداشت.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود این عناصر تروریست تلاش می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار جهان