حوادث تهران؛ از تصادف مرگبار تا آتش‌سوزی در کارگاه کفش

تهران- ایرنا- حادثه تصادف و برخورد یک دستگاه خودرو ۲۰۶ در حاشیه بزرگراه آزادگان منجر به کشته یک و زخمی شدن سه تن نفر از سرنشینان این خودرو شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساعت ٢١:٥١ شب گذشته این سانحه رانندگی در مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان بعد از اتوبان ساوه به سامانه ١٢٥ اعلام و بی درنگ آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند.

سید جلال ملکی افزود: یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ بــا چهار سرنشین به هنگام حرکت و بدلایل نامشخص از مسیر اصلی منحرف و وارد یک کارگاه آهن آلات شد.

وی با بیان اینکه بر اثر برخورد با حجم زیادی از آهن آلات بدنه خودرو متلاشی شد گفت: چهار سرنشین این خودرو سواری در میان اتاقک ویران شده محبوس بودند که آتش نشانان با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی قطعات خودرو را برش داده و سرنشینان این خودرو را خارج کردند.

به گفته ملکی، در این حادثه یک زن جوان کشته شد و سه سرنشین زخمی این حادثه نیز روانه بیمارستان شدند.

وی با بیان اینکه علت این حادثه در دست بررسی کارشناسان پلیس راهور است از شهروندان خواست که در ساعات شب بدلیل تاریکی و کاهش دید با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی با خودرو جلویی رانندگی کنند.

آتش سوزی در کارگاه کفاشی

معاون منطقه ۶ عملیات آتش نشانی شهر تهران نیز از آتش سوزی کارگاه تولیدی کفش در خیابان ظهیرالاسلام خبر داد و گفت: آتش نشانان ۶ نفر از افراد حاضر در محل حادثه را نجات دادند.

یداله مددی در این باره افزود: ساعت ۲۲:۱۰ شب گذشته این حادثه به سامانه ۱۲۵ اعلام و بی درنگ ماموران چهار ایستگاه آتش نشانی به همراه تشک نجات، بالابر و خودرو حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: با حضور آتش نشانان مشاهده شد در طبقه آخر یک ساختمان چهار طبقه با کاربری تجاری و تولیدی کفش دچار آتش سوزی شده و شعله و دود فراوانی از آن به بیرون زبانه می کشید.

معاون منطقه ۶ آتش نشانی شهر تهران خاطرنشان کرد: در این حادثه امکان ورود نیروهای عملیاتی بدون تجهیزات و دستگاه های تنفسی وجود نداشت که آتش نشانان بی درنگ با قطع برق و گاز ساختمان به ایمن سازی محل حادثه پرداختند و به موازات آن با دستگاه تنفسی و با استفاده از چند بند لوله آبرسانی، خود را از میان دود سیاه به کانون آتش در طبقه چهارم ساختمان که یک کارگاه بود رساندند.

به گفته وی، پس از دقایقی تلاش آتش نشانان نتیجه داد و شعله های سرکش آتش در محل مهار شد.

مددی یادآور شد: آتش نشانان در این حادثه ۶ نفر را به سلامت از میان شعله های دود و آتش نجات دادند که یک نفر از این افراد بدلیل سوختگی از ناحیه سر و صورت تحویل عوامل اورژانس شد.

وی علت این حادثه را در دست بررسی کارشناسان آتش نشانی اعلام کرد و به شهروندان توصیه کرد: با توجه به برودت سرما در فصل زمستان و حضور کارگران در محیط های کارگاهی و نیاز به گرمایش بهتر است تمامی موارد ایمنی در خصوص وسایل گاز سوز، اتصالات آنها و حتی دودکش ها و کلاهک های آنها توسط افراد متخصص بازدید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها