بستری کرونایی در آران و بیدگل به ایستگاه صفر رسید

کاشان - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: از ابتدای اسفند ۱۳۹۸ تاکنون برای نخستین بار مرکزهای درمانی شهرستان آران و بیدگل در ۲۴ گذشته بستری بیمار کووید ۱۹ نداشتند.

مریم امیدی روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا کاهش روند شیوع ویروس کرونا در این منطقه را مرهون رعایت کردن دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و تلاش مدافعان سلامت دانست و افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر زن ۶۴ و ۶۷ ساله به علت بیماری حاد تنفسی در کاشان جان باختند و آران و بیدگل روز بدون مرگ کرونایی داشت. 

وی با بیان اینکه ۲ روز از هفته گذشته نیز بدون ثبت مرگ کرونایی در آران و بیدگل سپری شد، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته هشت بیمار جدید حاد تنفسی با سن ۳۵ تا ۸۶ سال در مرکزهای درمانی کاشان بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گفت: اکنون ۱۲۲ بیمار حاد تنفسی در مرکزهای درمانی کاشان و آران و بیدگل بستری هستند که ۴۵ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

امیدی افزود: در شبانه روز گذشته با ثبت ۲۲ مورد جدید ویروس کرونا در کاشان و آران و بیدگل، شمار بیماران کویید ۱۹ در منطقه به ۱۲ هزار و ۶۹۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون در مجموع ۱۱۳ هزار و ۵۴ نفر به مرکزهای بستری و تشخیصی سرپایی درمانی در کاشان و آران و بیدگل مراجعه کردند.

اکنون وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل نارنجی است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست ‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست ‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی، به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها