کاروان سرمایه‌گذاری یکصد شرکت نوپا به یزد سفر می‌کند

 یزد - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد با بیان اینکه این استان در آینده نزدیک میزبان کاروان سرمایه گذاری یکصد شرکت نوپا (استارت‌آپ- Startup ) است ، از مسوولان تمامی دستگاه‌های مرتبط خواست فعالانه با برگزاری این رویداد همکاری کنند.

استارت آپ یا شرکت های نوپا، کسب و کاری است که عموماً حول محور تکنولوژی شکل گرفته و ظرفیت  رشد بالایی دارد و کاروان سرمایه گذاری استانی یکصد شرکت نوپا یا کمک نوآور پس از سفر به گیلان، قم، اصفهان و کردستان، در آینده نزدیک میهمان یزدی هاست.

اکرم فداکار روز چهارشنبه  در نشست هماهنگی برگزاری این رویداد با اشاره به ظرفیت های استان در عرصه فناوری و نوآوری افزود: تاکنون تلاش شد که با وجود نهادهای بومی، تامین منابع مالی و توسعه بازار مانند صندوق پژوهش و فناوری ، فن بازار منطقه ای و مشارکت بخش صنعت و کارآفرینان ، سرمایه گذاری لازم برای سرمایه پذیران فعال در زیست بوم کارآفرینی و نوآوری منطقه انجام شود.

وی ادامه داد: در یزد شرایط خوبی برای توسعه این زیست بوم به وجود آمده است، این آمادگی وجود دارد، رویداد یادشده به خوبی برگزار شود و از این فرصت ارزشمند هم برای سرمایه گذاری و هم برای سایر برنامه های جانبی در این عرصه  استفاده شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد با اشاره به نقش مهم عناصر زیست بوم کارآفرینی و نوآوری در استان اظهار امیدواری کرد که اتاق بازرگانی ‌و مراکزی مانند نوآوری صنعتی و خلاقیت شهرداری در کنار دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری، شتاب دهنده‌ها و سایر نهادهای زیرساختی و پشتیبان زیست بوم، نقش پررنگ تری در برگزاری این رویداد ایفا کنند.

فداکار تصریح کرد: هرچند با شیوع کرونا سرمایه گذاری در شرکت های نوپا مانند سرمایه‌گذاری در سایر بخش های اقتصادی  کاهش یافته است، اما امید می رود با برگزاری رویداد کاروان سرمایه گذاری ١٠٠ استارت‌آپ و انعکاس خوب  رسانه‌ای از آن ، سرمایه گذاران جدید به ویژه بومی شناسایی و معرفی شوند.

‌ «۱۰۰ استارت‌آپ» برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهی غیرمتمرکز است که با همکاری شبکه‌ای از راهبران نام‌آشنای زیست‌بوم کارآفرینی، شتاب دهنده‌های همکار و نهادهای خصوصی و دولتی از یک سال گذشته آغاز شد و تلاش می‌کند فرآیند شتاب‌گیری شرکت های نوپا را پیگیری و تسهیل کند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها