روسیه دو دیپلمات کلمبیایی را عنصر نامطلوب اعلام کرد

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه در اقدامی متقابل دو دیپلمات کلمبیایی در سفارت این کشور در مسکو را عنصر نامطلوب معرفی و اعلام کرد این دو باید خاک روسیه را ترک کنند.

به گزارش ایرنا وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: روز ۲۲ دسامبر (۲ دی) لوپز کابالیرو سفیر کلمبیا در مسکو به وزارت خارجه روسیه احضار و مراتب اعتراض روسیه به تصمیم بی اساس کلمبیا برای اخراج دو دیپلمات سفارت روسیه در بوگوتا به وی ابلاغ شد.

در بیانیه آمده است: به سفیر کلمبیا اعلام شده است که  اقدام  بوگاتا با روابط دوستانه و سنتی توام با احترام متقابل روسیه و کلمبیا مطابقت نمی کند.

به سفیر کلمبیا خاطرنشان شد که باتوجه به اصل اقدام متقابل، طرف روسی دو نفر از کارکنان سفارت کلمبیا در مسکو را عنصر نامطلوب می خواند که باید روسیه را ترک کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه کلمبیا روز سه شنبه اعلام کرد که دو دیپلمات روس را به اتهام جاسوسی از این کشور اخراج کرد.

بر اساس گزارش این رسانه روسی، روزنامه محلی تیمپو در کلمبیا، با استناد به مقامات دولتی کلمبیا، اعلام کرده است که دو دیپلمات روس به ظن جاسوسی از این کشور اخراج شده اند.

الکساندر پاریستف و الکساندر بلوسف دو دیپلماتی که هر دو بیش از دو سال را در این کشور فعالیت کرده اند به اتهام جاسوسی اخراج شده اند.

گفته شده است که این دو دیپلمات روس، در شهر کالی کشور کلبمیا حضور داشته و اقدام به جمع آوری اطلاعات نمودند.

این نشریه افزوده است که دیپلمات‌های روسی کلمبیا را ترک کرده و به مسکو آمده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار جهان