بارش برف، جاده‌های ارتباطی کردستان را لغزنده کرده است

سنندج - ایرنا - رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی کردستان گفت: بارش برف تمام جاده‌ها و مسیرهای اصلی و فرعی این استان را فرا گرفته و موجب لغزندگی سطح راه‌ها شده است.

سرهنگ عیسی گوهری روز چهارشنبه در در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پدیده از صبح امروز آغاز شده و هر لحظه بر شدت آن افزوده می‌شود.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی کردستان افزود: طبق پیش بینی هواشناسی این بارش‌ها تا روز جمعه ادامه خواهد داشت و در مناطق کوهستانی و گردنه‌های استان شدت آن بیشتر است.

وی همچنین به مردم توصیه کرد جهت سفر در مناطق کوهستانی خودرو خود را به زنجیر چرخ مجهز کرده و با پر کردن باک بنزین و داشتن البسه گرم و مواد غذایی ضروری به این مناطق سفر کنند.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان نیز گفت: اکنون بارش باران در مسیرهای منتهی به شهرستان‌های مریوان، سنندج و دهگلان، بانه، سقز، دیواندره و بیجار موجب اختلال در ترددها شده است.

دانش زندی یادآور شد: همچنین محورهای منتهی به شهرستان‌ بانه از جمله گردنه خان مه و کولاک شدید دارد بطوریکه در برخی نقاط دید رانندگان حداکثر تا ۱۰۰ متر کاهش یافته است. ط

طرح زمستانی راهداری و پلیس راه همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می‌شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز شد.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.

همچنین جاده های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها